Share

سردار اسماعیل احمدی‌مقدم و سردار احمدرضا رادان، فرمانده و جانشین فرمانده نیروی انتظامی ایران اعلام کردند که امروز تهران و شهرهای ایران کاملأ آرام بود.

به گزارش خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا)، سردار احمدی‌مقدم فرمانده نیروی انتظامی امروز گفت: «به رغم تلاش مذبوحانه دشمنان و استکبار جهانی که در فکر به آشوب کشیدن کشورمان هستند، عصر امروز هیچ اتفاقی نیفتاد.»

وی افزود: «با توجه به این‌که در برخی از کشورها، نظام‌های سیاسی سقوط کردند، دشمن به دنبال آن بود تا در کشور ما نیز، این رخدادها را شبیه‌سازی کند، اما در جمهوری اسلامی ایران با توجه به عزم و اراده ملت و همگامی کامل آنان با ساختار و نظام سیاسی مستقر هرگز چنین رویدادهایی اتفاق نمی‌افتد.»

از سوی دیگر به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) سردار احمدرضا رادان، جانشین فرمانده نیروی انتظامی نیز امروز با بیان این‌که وضعیت تهران «عادی» است، افزود: «خوش‌بختانه عوامل پلیس در تهران مستقر هستند و مشکل خاصی به لحاظ امنیتی در تهران وجود ندارد.»

سردار رادان در همین حال از کشف و ضبط یک بسته حاوی مواد منفجره مجهز به چاشنی الکترونیکی و یک قبض کلت کمری مجهز به صداخفه‌کن از «عوامل وابسته»، در اطراف دانشگاه تهران خبر داد.

وی همچنین گفت عصر امروز فردی که «قصد تخریب و ترور در تهران را داشت» دستگیر شده است.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی افزود: «همان‌طور که قبلأ هم گفته شده است نقش منافقین در چنین اقداماتی کاملأ محرز است.»

پیش از این اظهارات، خبرگزاری فارس، تارنمای نزدیک به نیروهای امنیتی ایران مدعی شد «منافقین و فتنه‌گران» امروز قصد دارند با نظام مقابله مسلحانه کنند.

این خبرگزاری نوشت: «امروز منافقین با همکاری فتنه‌گران قصد دارند سناریوی "تجمعات جزیره‌ای و کوچک اما با سطح خشونت بالا و انبوه‌سازی در کشته‌ها با اقدام مسلحانه " را در دستور کار خود قرار دهند.»

 

مقامات جمهوری اسلامی سازمان مجاهدین خلق را «منافقین» خطاب می‌کنند و به معترضان «فتنه‌گر» می‌گویند.

 

فارس افزوده است: «برخی تیم‌های جدید منافقین در روزهای گذشته وارد کشور شده و تصمیم‌ دارند در صورت هرگونه تجمع احتمالی به منظور کشته‌‌سازی و با هدف ایجاد جو آشوب و خشونت، تعدادی از هموطنان‌مان را به شهادت برسانند.»

این در حالی است که بر اساس گزارش‌های منتشر شده امروز یک‌شنبه اول اسفند ۸۹ در هفتمین روز کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری در تظاهرات ۲۵ بهمن، تجمعات اعتراضی در تهران و دیگر شهرها برگزار شد.

امروز در تهران با وجود تدابیر شدید امنیتی مردم معترض از ساعت سه بعدازظهر به خیابان‌ها آمدند و درگیری‌هایی نیز از نقاط مختلف گزارش شده است.

در میدان انقلاب، خیابان ولی‌عصر، بلوار کشاورز، میدان هفت تیر، در نزدیکی صدا و سیما، میدان ونک، پارک ملت و نقاط دیگری از تهران مردم دست به تجمع زده و شعارهایی علیه حکومت سر دادند.

همچنین در شیراز، اصفهان، تبریز، رشت، بابل، همدان و چند شهر دیگر نیز این تجمعات صورت گرفته است. برای نخستین بار خبرهایی نیز از اعتراضات خیابانی مردم دو شهر کردنشین مهاباد و سنندج نیز منتشر شده است.

در درگیری‌ نیروهای امنیتی و انتظامی با مردم گاز اشک‌آور شلیک شده است. بر اساس گزارش‌های پراکنده و تأیید نشده، گفته می‌شود یک نفر در میدان هفت تیر تهران کشته و چندین نفر نیز زخمی شده‌اند.

این تجمعات همچنان در سطح تهران و شهرهای مختلف ادامه دارد.
 

 

Share