Share

فرماندار تبریز گفت سرنخ‌هایی از ترور حجت‌الاسلام رسول برگی در تبریز کشف شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمود چمنی، فرماندار تبریز در مورد اطلاعات به دست آمده درباره ترور حجت‌الاسلام رسول برگی گفت: «این سوء قصد در نزدیکی منزل پدر همسرشان به‌وقوع پیوست و چند گلوله شلیک شد.»

فرماندار تبریز افزود: «با مطالبی که تا این لحظه به دست آمده است بانیان این عمل شنیع شناسایی، دستگیر و به خدمت مردم معرفی خواهند شد.»

وی در مورد حجت‌الاسلام برگی گفت: «برگی به عنوان فعال سیاسی در راستای خط امام و انقلاب حرکت می‌کردند که حدس زده می‌شود سوء قصد به جان وی به دلیل این حرکت‌های انقلابی باشد.»
 

خبرگزاری ایسنا روز شنبه گذشته خبر داد که شامگاه جمعه ۲۹ بهمن حجت‌الاسلام‌ رسول برگی، واعظ و کارشناس امور مذهبی، در تبریز مورد سوءقصد قرار گرفته است.

بر اساس این گزارش وی ساعت ۲۱:۴۱ جمعه شب، در محله قره‌باغی تبریز، هنگام خروج از منزل پدرزن خود، مورد اصابت گلوله قرار گرفت.

حجت‌الاسلام برگی افزون بر سخنرانی‌های مذهبی، در زمینه تألیف فعالیت داشته و به‌عنوان کارشناس امور مذهبی نیز، با صدا و سیمای مرکز آذربایجان‌شرقی همکاری داشته است.
 

مباحث مذهبی وی طی سال‌های اخیر از رادیوی برون‌مرزی آذری‌زبان تبریز، برای مسلمانان جمهوری آذربایجان و جمهوری خودمختار نخجوان و مسلمانان قفقاز و آسیای میانه پخش می‌شده است.

ایسنا افزوده است که حجت‌الاسلام برگی در ماه‌های اخیر اکثر سخنرانی‌های خود را با محوریت بحث درخصوص بهائیت ارائه می‌کرده است.

حجت‌الاسلام برگی همچنین در جلسات مناظره و پرسش و پاسخ در دانشگاه‌های مختلف شرکت داشته است.

وی پس از این سوء قصد در بیمارستان امام رضا تبریز بستری شد اما تا کنون خبری در مورد وضعیت سلامت وی منتشر نشده است.
 

 

Share