Share

 

شب گذشته خانه مهدی کروبی یکی از رهبران مخالف دولت با نارنجک صوتی مورد حمله قرار گرفته است.

 

به گزارش تارنمای سحام‌نیوز نزدیک به مهدی کروبی، این حمله که توسط «نیروهای خودسر» انجام شده با «هماهنگی و همکاری نیروهای امنیتی و وزارت اطلاعات» بوده است.

 

بنا بر این گزارش «نیمه شب گذشته نیروهای اطلاعاتی با تخلیه کامل کوچه و مسدود نمودن آن، شرایط را برای حمله وحشیانه نیروهای خودسر و اراذل و اوباش فراهم نمودند. آنان نیز با شکستن شیشه‌های ساختمان، اقدام به پرتاب سه عدد نارنجک صوتی به داخل ساختمان نمودند.»

 

سحام‌نیوز افزوده پس از این حمله کروبی با احضار محافظان خود، از آنان خواست تا ساختمان را ترک کنند و وی و همسرش را تنها بگذارند.

 

کروبی به محافظان خود گفته است: «شما که توانایی مقابله با این افراد را ندارید و در صورت برخورد با آن‌ها از سوی مقامات بالاتر خود مؤاخذه می‌شوید، بهتر است ساختمان را ترک کنید و ما را تنها بگذارید.»

 

دبیر کل حزب اعتماد ملی خطاب به محافظانش افزوده: «به آن‌ها (مقامات حکومت ایران) بگویید یا باید با حکم قضایی و دادگاهی عادل وارد شوند و یا جنازه مرا از این خانه بیرون ببرند.»

 

کروبی همچنین گفته است: «تا آخرین لحظه و قطره‌ خون خواهم ایستاد.»

 

بنا بر گزارش سحام‌نیوز «مهدی کروبی و همسرش در هفت روز اخیر از هرگونه تماس و ارتباط با فضای بیرون به شدت منع شده‌اند، تا جایی که حتی برای تهیه‌ نیازهای اولیه با مشکل روبه‌رو شده‌اند.»

 

این وب‌سایت وضعیت مهدی کروبی و فاطمه کروبی را به شدت «وخیم گزارش» کرده و افزوده «بیم آن می‌رود که این حبس شدید خانگی موجب ایجاد شرایط وخیم جسمی برای ایشان گردد.»

 

خانه کروبی پیش از این نیز در شهریورماه سال جاری مورد حمله قرار گرفته بود.

 

فشار بر مهدی کروبی و میرحسین موسوی دو تن از رهبران مخالف دولت پس از تظاهرات ضددولتی ۲۵ بهمن ٨٩ افزایش یافته است. تظاهرات ۲۵ بهمن با فراخوان موسوی و کروبی برگزار شد.

 

این دو رهبر مخالف دولت حدود یک هفته است که در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.

 

برخی از حامیان تندروی حکومت ایران پس از برگزاری تظاهرات ۲۵ بهمن، خواهان «اعدام» کروبی و موسوی شده‌اند.

 

حمید رسایی یکی از نمایندگان تندروی مجلس به تازگی به تارنمای «صراط‌نیوز» گفته است «موسوی و کروبی دستگیر می‌شوند و هواداران آن‌ها هم هیچ غلطی نمی‌توانند بکنند.»

 

 

 

Share