Share

نماینده رهبر جمهوری اسلامی ایران در سپاه پاسداران گفت برخورد بیشتر با سران فتنه ممکن است برای نظام هزینه زیادی داشته باشد.

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، حجت‌الاسلام علی سعیدی، نماینده آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در سپاه پاسداران در یک نشست خبری گفت «سران فتنه جرأت نمی‌کنند از خانه خود بیرون بیایند و همین برای برخورد با فتنه‌گران کافی است.»

وی گفت «سران فتنه» در نزد افکار عمومی «مطرود» هستند.

مقامات حکومت ایران به رویدادهای پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در این کشور «فتنه» می‌گویند و میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان را «سران فتنه» می‌نامند.

سخنان حجت‌الاسلام سعیدی در حالی ایراد می‌شود که به گفته مخالفان حکومت، موسوی و کروبی از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.
 

در چند روز اخیر بارها طرفداران دولت در برابر خانه کروبی گرد‌ آمده و شعارهایی علیه وی سر دادند و روز گذشته نیز دو نارنجک صوتی در منزل وی منفجر کردند.

خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز تحت کنترل کامل است و مأموران امنیتی در آستانه راه‌پیمایی مخالفان در روز اول اسفند ورودی خانه آن‌ها را با دیوار آهنی بستند.

حجت‌الاسلام علی سعیدی در ادامه سخنان خود گفت برای برخورد با رهبران مخالفان، دو عامل بازدارنده بوده است.

وی «توجه نکردن برخی از مردم به ذهنیت و عملکرد فتنه‌گران» را عامل نخست دانست و در توضیح آن افزود: «به هر حال عده‌ای قبل و بعد از انتخابات هوادار این افراد بودند و برای این‌که همه آن‌ها متوجه قضایا بشوند، نیاز به زمان است که این زمان در ریزش این افراد بسیار مؤثر بود، به‌طوری که امروز افکار عمومی برای برخورد کاملأ آماده است.»

نماینده آیت‌الله خامنه‌ای در سپاه عامل دوم را «حمایت برخی از خواص بعد از دستگیری عناصر فتنه‌گر» دانست.
 

وی در این‌باره مهم‌ترین مانع برخورد با رهبران مخالفان را این دانست که «ممکن است بعد از برخورد فیزیکی با فتنه‌گران، برخی خواص پشت صحنه و عناصری که پایگاه مردمی دارند در جهت مقابله با این برخورد و برای حمایت از فتنه‌گران اقدام‌هایی انجام دهند.»
 

سعیدی افزود: «آن وقت رسانه‌ها به دنبال چنین قائله‌ای می‌گردند تا افکار عمومی جهان را متوجه این مسأله کنند و ما نمی‌خواهیم افکار عمومی جهان متوجه این مسأله شوند.»
 

علی سعیدی با بیان این‌که در برخورد با «فتنه‌گران» فقط سپاه مسئول نیست، ادامه داد: «در حوادث سال ۸۸ یعنی چه قبل از شکل‌گیری فتنه و چه در حین و در بعد آن سپاه هوشمند‌ترین، فعال‌ترین و روز‌آمدترین فعالیت را داشت و سالم‌ترین مواضع را اتخاذ کرد و فعال‌ترین برخوردها را از خود نشان داد.»

در پی راهپیمایی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت بیش از هزار نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی افزایش بی‌سابقه‌ای یافت.

مقامات حکومتی و نیروهای طرفدار دولت در روزهای گذشته بارها خواستار محاکمه و حتا اعدام این دو مخالف دولت شده‌اند.

آیت‌الله احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان در نماز جمعه هفته گذشته تهران برای مقابله با میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفت که باید آن‌ها را در خانه‌های‌شان زندانی کرد.

جنتی به قوه قضائیه ایران پیشنهاد داد: «درهای خانه‌های این افراد باید بسته شود، رفت و آمد آن‌ها با عوامل‌شان باید قطع شود، تلفن، اینترنت و وسایل ارتباطی این‌ها باید مسدود شود و در حقیقت در خانه خود زندانی شوند.»

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران نیز دو روز پیش گفته بود قوه قضائیه راه را بر «اطلاعیه پراکنی سران فتنه» خواهد بست و اجازه نمی‌دهد بیش از این از «تحمل نظام» سوء استفاده کنند.
 

 

Share