Share

حجت‌الاسلام غلام‌حسین محسنی‌ اژه‌ای، دادستان کل کشور، گفت اکنون فضا شفاف شده و بحث میان انقلاب و ضدانقلاب است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) محسنی اژه‌ای در شهر قم گفت حامیان «سران فتنه» ضد انقلاب هستند و باید با آن‌ها قاطعانه برخورد کرد.

محسنی ‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران گفت «سران فتنه» سابقه طولانی در نظام داشته‌اند و همین موضوع دلیل «عدم تشخیص حق و باطل» از سوی برخی دستگاه‌های نظام است.

مقامات حکومت ایران به رویدادهای پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در این کشور «فتنه» می‌گویند و میرحسین موسوی و مهدی کروبی، دو تن از رهبران مخالفان را «سران فتنه» می‌نامند.
 

دادستان کل کشور افزود: «ما اکنون از مرحله فتنه در حال عبور هستیم و به مرحله روشن شدن فضا می‌رویم و اکنون فضا شفاف شده و بحث میان انقلاب و ضدانقلاب است.»

وی گفت: «اگر دیروز کسانی با سران فتنه همراهی کردند و غافل بودند و واقعأ نتوانستند تشخیص درستی بدهند، نباید آن‌ها را مذمت کرد و این در حالی‌ست که امروز صف انقلاب و ضد انقلاب مشخص شده است.»

دادستان کل کشور گفت اگر امروز کسی به ندای «فتنه‌گران» گوش کرد، ضد‌انقلاب است و باید به عنوان ضدانقلاب با او برخورد کرد.

محسنی اژه‌ای تضمین قطعی راه درست را «فقط اطاعت از ولی فقیه» دانست.

سخنگوی قوه قضائیه در مورد بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی گفت: «طبیعی است که نباید اجازه داد این افراد مثل سابق مردم را تحریک کرده و بتوانند در این زمینه فعالیتی داشته باشند و این کمترین اقدامی است که در خصوص این افراد صورت می‌پذیرد.»

وی در مورد زمان دستگیری رهبران مخالفان گفت باید بررسی لازم صورت پذیرد و طبق قانون اقدامات لازم انجام شود.

در پی راهپیمایی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت بیش از هزار نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به میرحسین موسوی و مهدی کروبی افزایش بی‌سابقه‌ای یافت.

 

مقامات حکومتی و نیروهای طرفدار دولت در روزهای گذشته بارها خواستار محاکمه و حتا اعدام این دو مخالف دولت شده‌اند.

به گفته مخالفان حکومت، موسوی و کروبی از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.

در چند روز اخیر بارها طرفداران دولت در برابر خانه کروبی گرد‌ آمده و شعارهایی علیه وی سر دادند و روز گذشته نیز دو نارنجک صوتی در منزل وی منفجر کردند.

 

خانه میرحسین موسوی و زهرا رهنورد نیز تحت کنترل کامل است و مأموران امنیتی در آستانه راه‌پیمایی مخالفان در روز اول اسفند ورودی خانه آن‌ها را با دیوار آهنی بستند.
 

 

 

Share