Share

شب گذشته علی کروبی، فرزند مهدی کروبی بازداشت شد و مأموران امنیتی به خانه مهدی کروبی رفته کتاب‌ها و اسناد وی را با خود بردند.

به گزارش سحام‌نیوز، تارنمای نزدیک به مهدی کروبی از رهبران مخالفان دولت ایران، خانواده مهدی کروبی شب گذشته سه بار مورد حمله مأموران امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفت.

بر اساس این گزارش شامگاه روز گذشته مأموران امنیتی به منزل مهدی کروبی و فاطمه کروبی، همسرش رفته و پس از حبس جداگانه آن‌ها در دو اتاق، به بازرسی خانه پرداختند.

در این بازرسی مأموران ضمن عوض کردن همه قفل‌های خانه، کتاب‌ها و اسنادی را با خود به‌همراه بردند.
 

سحام‌نیوز می‌نویسد از شب گذشته تاکنون با وجود تلاش‌های بسیار، هنوزهیچ خبری از سرنوشت مهدی کروبی و همسرش در دست نیست.

همچنین گزارش شده است مأموران امنیتی شب گذشته به خانه علی کروبی، فرزند مهدی کروبی رفته و وی را همراه با همسرش نفیسه پناهی، با خود برده‌اند.

نفیسه پناهی نیمه‌شب آزاد شده است اما از سرنوشت علی کروبی اطلاعی در دست نیست.

علی کروبی سومین فرزند مهدی کروبی است که ۲۲ بهمن‌ماه سال گذشته توسط نیروهای لباس شخصی دستگیر و سپس آزاد شده بود.

عکس‌هایی که پس از این بازداشت از وی بر روی سایت‌های اینترنتی منتشر شد نشان می‌داد که او در مدت دستگیری مورد ضرب و جرح شدید قرار گرفته است.

از سوی دیگر شب گذشته بار دیگر مأموران امنیتی برای بازداشت حسین کروبی، فرزند ارشد مهدی کروبی به خانه وی رفتند اما همچون بار قبل او در خانه نبود.

یک هفته پیش نیز نزدیک به ۲۰ نفر از نیروهای امنیتی با حمله به منزل حسین کروبی قصد بازداشت وی را داشتند.

حمله‌کنندگان پس از ناکام ماندن در بازداشت حسین کروبی در منزل وی را شکسته، وارد خانه شده و در آن‌جا مستقر شدند.

در پی راهپیمایی ۲۵ بهمن‌ که منجر به کشته شدن صانع ژاله و محمد مختاری دو جوان معترض، زخمی شدن ده‌ها نفر و بازداشت بیش از هزار نفر شد؛ حمله‌های مقامات دولتی و طرفداران دولت به مهدی کروبی و میرحسین موسوی، یکی دیگر از رهبران مخالفان دولت، افزایش بی‌سابقه‌ای یافته است.
 

مقامات حکومتی و نیروهای طرفدار دولت در این مدت بارها خواستار محاکمه و حتا اعدام این دو مخالف دولت شده‌اند.

در همین مدت چندین تجمع طرفداران دولت در مقابل خانه کروبی برگزار شد و روز گذشته نیز دو نارنجک صوتی توسط این افراد در خانه وی منفجر گردید.

مهدی کروبی دو روز پیش در نامه‌ای به آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه ایران تجمع‌های اخیر نیروهای طرفدار دولت در برابر منزلش را کار گروهی «اسلام‌نما» خواند.

 

وی خواست تا وعده‌هایی را که مقامات حکومتی در سخنرانی‌ها در مورد محاکمه وی مطرح کرده‌اند هر چه زودتر عملی گردد. وی نوشت: «باشد که در دادگاهی عادل و علنی، مردم به حقیقت آگاهی یابند.»
 

این نامزد انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری در ایران تأکید کرد: «هیچ گونه تزلزلی در استواری مهدی کروبی در دفاع از حقوق برحق مردم ایران به‌وجود نخواهد آمد و تا آخرین لحظه در کنار مردم خواهم ماند.»

مهدی کروبی به همراه میرحسین موسوی از روز ۲۳ بهمن‌ماه جاری در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.
 

 

Share