Share

یک روز پس از «حمله» نیروهای امنیتی به خانه مهدی کروبی، یک نماینده مجلس ایران خبر داده است که خلع لباس کروبی در دستور کار دادگاه ویژه روحانیت است.

 

تقی رهبر، رئیس فراکسیون روحانیون مجلس ایران به باشگاه خبرنگاران گفت: «کروبی در طی چند سال اخیر با بی‌حرمتی در مقابل نظام و انقلاب ایستاده و خلع لباس وی کوچک‌تر از جرمی می‌باشد که تاکنون انجام داده است.»

 

جعفر شجونی، عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز نیز مهدی کروبی یکی از رهبران مخالف دولت را «روحانی‌نما» نامیده و گفته است «وی باید با خلع لباس از دایره روحانیت خارج شود.»

 

شجونی به باشگاه خبرنگاران گفت: «معاونت تهذیب حوزه علمیه تنها مقام مسئول در امر سامان بخشی به تلبس طلاب است و وظیفه صیانت از قداست این لباس را دارد.»

 

معاونت تهذیب حوزه علمیه، چند روز پیش خواهان خلع لباس کروبی شده بود.

 

به گفته شجونی، کروبی «روحانی واقعی نیست و با اقدامات ضدانقلابی خود از دایره روحانیت خارج شده است.»

 

وی با بیان اینکه تقاضای خلع لباس کروبی از قم آغاز شده و دادستانی ویژه روحانیت در این خصوص تصمیم نهایی را خواهد گرفت.

 

موضوع خلع لباس کروبی در حالی مطرح شده که شب گذشته مأموران امنیتی به خانه مهدی کروبی رفتند و کتاب‌ها و اسناد وی را با خود بردند.

 

به گزارش سحام‌نیوز، تارنمای نزدیک به مهدی کروبی، خانواده مهدی کروبی شب گذشته سه بار مورد حمله مأموران امنیتی جمهوری اسلامی قرار گرفت.

 

بر اساس این گزارش شامگاه روز گذشته مأموران امنیتی به منزل مهدی کروبی و فاطمه کروبی، همسرش رفته و پس از حبس جداگانه آن‌ها در دو اتاق، به بازرسی خانه پرداختند.

 

در این بازرسی مأموران ضمن عوض کردن همه قفل‌های خانه، کتاب‌ها و اسنادی را با خود به‌همراه بردند.

سحام‌نیوز می‌نویسد از شب گذشته تاکنون با وجود تلاش‌های بسیار، هنوزهیچ خبری از سرنوشت مهدی کروبی و همسرش در دست نیست.

 

همچنین گزارش شده است مأموران امنیتی شب گذشته به خانه علی کروبی، فرزند مهدی کروبی رفته و وی را همراه با همسرش نفیسه پناهی، با خود برده‌اند.

 

نفیسه پناهی نیمه‌شب آزاد شده است اما از سرنوشت علی کروبی اطلاعی در دست نیست.

 

در همین مدت چندین تجمع طرفداران دولت در مقابل خانه کروبی برگزار شد و روز گذشته نیز دو نارنجک صوتی توسط این افراد در خانه وی منفجر گردید. بنا بر گزارش تارنمای سحام‌نیوز، «نیروهای اطلاعاتی با تخلیه کامل کوچه و مسدود نمودن آن، شرایط را برای حمله وحشیانه نیروهای خودسر و اراذل و اوباش فراهم نمودند. آنان نیز با شکستن شیشه‌های ساختمان، اقدام به پرتاب سه عدد نارنجک صوتی به داخل ساختمان نمودند.»

 

کروبی پس از این حمله به محافظان خود گفته است: «شما که توانایی مقابله با این افراد را ندارید و در صورت برخورد با آن‌ها از سوی مقامات بالاتر خود مؤاخذه می‌شوید، بهتر است ساختمان را ترک کنید و ما را تنها بگذارید.»

 

مهدی کروبی به همراه میرحسین موسوی از روز ۲۳ بهمن‌ماه گذشته در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند و تماس‌های عادی آنان قطع شده است.

 

Share