Share

نیما طباطبایی، مستندساز ایرانی که با فیلم «من ناصر حجازی هستم» خود را به عنوان یک سینماگر خوش‌آتیه به جامعه سینمایی کشور شناسانده بود، در اثر ابتلا به تومور مغزی درگذشت.

نیما طباطبایی در بستر بیماری در جمع دوستانش(عکس: مهر)

نیما طباطبایی در بستر بیماری در جمع دوستانش(عکس: مهر)

رویا تیموریان، بازیگر شناخته‌شده ایرانی درگذشت خواهرزاده‌اش را در گفت‌و گو با خبرگزاری مهر تأیید کرده است.

«من ناصر حجازی هستم» ساخته نیما طباطبایی نخستین بار آذر ۹۴ در گروه سینمایی «هنر و تجربه» به نمایش درآمد و با استقبال تماشاگران هم مواجه شد.

این فیلم مستند درباره ناصر حجازی، دروازه‌بان و مربی فقید تیم استقلال است و در پنج فصل: «من رویایی دارم»، «آخرین مرد مقاوم»، «سهراب‌کشی»، «استقلال تا استقلال» و «پرواز عقاب» فرازهایی از زندگی ناصر حجازی را نشان می‌هد.

نیما طباطبایی در نشست بررسی و نقد این فیلم که اسفند ۹۴ در شیراز برگزار شد، گفته بود: «ساخت فیلمی درباره ناصر حجازی به عنوان یکی از محبوب‌‌ترین اسطوره‌های ورزش ایران از آرزوهای من بوده است.»

نسخه اصلی «من ناصر حجازی هستم» ۱۶۰ دقیقه است. نسخه‌ای که از این فیلم در سینمای هنر و تجربه به نمایش درآمد، ۱۰۷ دقیقه بود.

نیما طباطبایی مرداد ۹۵ به بیمارستان بهمن در تهران مراجعه کرده بود. اما به گفته رویا تیموریان، مسئولان بیمارستان به تجویز داروهای مسکن بسنده کرده بودند. در آن زمان، سایت «سینما سینما» گزارش داده بود که پرسنل بیمارستان بهمن که یک بیمارستان تخصصی‌ست اعلام کرده‌ بودند که دستگاه سی تی اسکن برای وزن بالا ندارند و حتی از در اختیار قرار دادن آمبولانس نیز خودداری کرده‌ بودند.

خانواده نیما طباطبایی، سرانجام او را به بیمارستان ایرانمهر منتقل کردند و او را تحت درمان قرار دادند. این خبر، همزمان با خبر درگذشت کیارستمی منتشر شد و بازتاب گسترده‌ای پیدا کرد.

بیشتر بخوانید:

بیمارستان بهمن خبر بستری نکردن یک فیلمساز را تکذیب کرد

 

Share