Share

یک بمب‌گذار انتحاری در یمن با انفجار خود دست‌کم ۳۰ سرباز را کشت. گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این انفجار را پذیرفت.

entehari

داعش مسئولیت انفجار انتحاری در عدن را پذیرفت

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، انفجار انتحاری یک‌شنبه ۱۸ مارس و در شهر جنوبی عدن رخ داد و داعش مسئولیت آن را پذیرفت. بر اثر این انفجار انتحاری دست‌کم ۳۰ سرباز کشته و ۴۰ سرباز دیگر مجروح شدند.

عدن محل استقرار دولت عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری منتخب و از قدرت‌خلع‌شده یمن است. حوثی‌ها در ۲۲ ژانویه ۲۰۱۵ کاخ ریاست‌جمهوری یمن را تصرف کردند و در پی آن، منصور هادی وادار به کناره‌گیری از قدرت شد. با شروع عملیات ائتلاف به رهبری عربستان با عنوان «طوفان اراده» در همان سال، هادی به عدن گریخت و استقرار دولت خود را در آنجا به موازات دولت حوثی‌ها و متحدان‌شان در صنعا اعلام کرد. از آن پس، درگیری‌ها در یمن شدت بسیار بیشتری به خود گرفت.

این انفجار درست یک هفته پس از آن رخ می‌دهد که بمبگذار انتحاری دیگری از سوی داعش در نزدیکی همین محل ۵۰ سرباز یمنی دیگر را به قتل رسانده‌بود. هر دو حمله در یک پایگاه نظامی نیروهای هوادار عبد ربه منصور هادی رخ دادند و باز هر دو در زمانی به وقوع پیوستند که سربازها برای دریافت حقوق‌شان صف کشیده‌بودند.


در همین زمینه

Share