Share

محمدرضا عارف، نماینده اصلاح‌طلب مجلس ایران می‌گوید موضوع حصر خانگی سه تن از رهبران جنبش سبز «روند مثبتی» دارد اما نباید رسانه‌ای شود.

محمدرضا عارف: در هر محفل دانشگاهی مسئله آینده حصر و رفع حصر جزو مطالبات است.

محمدرضا عارف: در هر محفل دانشگاهی مسئله آینده حصر و رفع حصر جزو مطالبات است.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) محمدرضا عارف، پنج‌شنبه ۲ دی‌ماه در حاشیه در گردهمایی کانون صنفی استادان دانشگاه درباره موضوع حصر خانگی میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد گفت علاقه‌ای به رسانه‌ای کردن آن ندارد اما این خواست رفع حصر «مطالبات بخشی از جامعه به ویژه دانشگاه و دانشگاهیان است».

عارف گفت: «در هر محفل دانشگاهی که مراجعه می‌کنم مسئله آینده حصر و رفع حصر جزو مطالبات مردم است.»

او با اشاره به دیدار خانواده‌های حصرشدگان با آن‌ها در شب یلدا آن را نشانه‌ای از روند مثبت دانست و گفت: « با همین تفاسیر من روند پیگیری را من مثبت ارزیابی می‌کنم و روند خوبی است. امیدوارم این روند مثبت به نتیحه خوبی هم برسد.»

موسوی، رهنورد و کروبی از ۲۵ بهمن ۱۳۸۹ در حصر خانگی هستند اما تاکنون در هیچ دادگاهی محاکمه نشده و محکومیتی دریافت نکرده‌اند.

عارف گفت: «پیگیری‌ها در حال انجام است و امیدوارم با تدبیر و حوصله این مسئله حل شود.»

این عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی و مجمع تشخیص مصلحت نظام پیش از این نیز گفته بود مسئله حصر خانگی رهبران جنبش سبز باید با سازوکارهایی که در دولت و شورای عالی امنیت ملی و دیگر نهادهای مرتبط وجود دارد حل‌وفصل شود.

محمدرضا عارف در انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۹۲ کاندیدای اصلاح‌طلبان بود اما بعد به نفع روحانی کنار کشید.

حسن روحانی، رئیس‌ جمهوری ایران، در سخنرانی‌های پیش از انتخابات خود آزادی زندانیان سیاسی از جمله رفع حصر موسوی، رهنورد و کروبی را وعده داده بود اما این وعده با نزدیک شدن پایان دولت یازدهم هنوز عملی نشده است.

Share