Share

اورژانس تهران اعلام کرد که برای مقابله با آلودگی هوا در میادین اصلی شهر تهران اتوبوس و موتورسیکلت‌های اورژانس مستقر کرده است.

bus-ambulance1

آلودگی هوا در تهران سالانه جان ۴۰۰۰ تن را می‌گیرد

میادین شهرری، انقلاب، آزادی، تجریش، امام حسین و امام خمینی از جمله مراکز پر ازدحامی‌اند که اتوبوس‌های آمبولانس برای رسیدگی ویژه به موارد تنگی نفس و مشکلات قلبی و تنفسی شهروندان در آنها مستقر شده‌اند. علاوه بر اتوبوس آمبولانس، ۳۰ دستگاه موتور اورژانس نیز در مکان‌های پرازدحام پایتخت آماده خدمات‌رسانی هستند.

طی ۴۸ ساعت گذشته شاخص کیفیت هوای شهر تهران برای تمام گروه‌های سنی در وضعیت “ناسالم” قرار داشت.

بر همین اساس سازمان حفاظت محیط زیست استان تهران از شهرداری تهران خواست تا از فروش آرم روزانه طرح ترافیک در روز شنبه چهارم دی ماه خودداری کند. همچنین بنابر اعلام این سازمان بهتر است شهروندان از فعالیت ورزشی و طولانی مدت در فضای باز پرهیز کنند. زنگ ورزش مدارس نیز برگزار نخواهد شد.

طرح استقرار خودروهای اورژانس در تهران در سال‌های قبل نیز به اجرا در آمده است. امسال این طرح با تصویب کمیته هماهنگی شرایط ویژه آلودگی هوا به اجرا درآمده است.

کرج، اصفهان، اراک، مشهد و تبریز از دیگر شهرهایی هستند که در نخستین روزهای زمستان ۱۳۹۵ با افزایش شدید آلاینده‌ها در هوای شهری مواجه‌اند.

آبان ماه امسال معصومه ابتکار، رئیس سازمان محیط زیست استان تهران اعلام کرد برنامه مدیریتی دولت بلند مدت است و نیاز به ۱۵ سال زمان دارد.

آلودگی هوا در تهران سالانه جان ۴۰۰۰ تن را می‌گیرد.


در همین زمینه

برنامه دولت برای مقابله با آلودگی هوا ۱۵ سال زمان می‌برد

Share