Share

منابع خبری مخالفان حکومت ایران می‌گویند مهدی کروبی و همسرش به «محل نامعلومی» منتقل شده‌اند.

 

به گزارش تارنمای جنبش راه سبز (جرس)، از شامگاه جمعه ششم اسفند جاری «مقامات امنیتی جمهوری اسلامی، مهدی کروبی و همسرش (فاطمه کروبی) را از منزلشان خارج کرده و به محل نامعلومی انتقال داده‌اند و از سرنوشت آن‌ها نیز خبری در دست نیست.»

 

جرس افزوده: «یکی از شاهدان عینی با مراجعه به کوچه‌ای که منزل مهدی کروبی در آن است، متوجه شد که نه تنها چراغ‌های منزلشان به‌طور کل خاموش بوده و اثری از حضور فرد یا افرادی در آن نمی‌باشد، بلکه از استقرار خودروهای نیروی انتظامی و همچنین لباس شخصی‌های پرسه‌زننده نیز خبری نیست.»

 

بنا بر این گزارش «هم‌زمان از میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد نیز روزهاست نه خبری در دسترس است و نه از وضعیت سلامتی آنان اطلاعاتی کسب شده است.»

 

در همین حال کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران روز گذشته به نقل از یک منبع که نامش فاش نشده، گزارش داد که «این دو معترض سیاسی در حصرخانگی نبوده و هم‌اکنون به یک خانه امن در اطراف شهر تهران منتقل شده‌اند.»

 

میرحسین موسوی و مهدی کروبی از رهبران مخالف دولت به همراه همسرانشان از ۲۶ بهمن ماه گذشته به‌طور کامل در حصر خانگی قرار گرفته‌اند.

 

محمد خاتمی، رئیس‌جمهور پیشین ایران روز گذشته از ادامه حصرخانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی ابراز نگرانی کرد.

فرزندان این دو رهبر مخالف دولت نیز از تدام بی‌خبری درباره وضعیت والدین خود ابراز نگرانی کرده‌اند.

آیت‌الله علی‌محمد دستغیب، نماینده فارس در مجلس خبرگان نیز خواهان رفع حصر رهبران مخالفان شده است.

همچنین آیت‌الله دستغیب از مراجع تقلید منتقد حکومت که در شیراز سکونت دارد، در نامه‌ای سرگشاده به اعضای مجلس خبرگان، «حصر» میرحسین موسوی و مهدی کروبی را «غیرقانونی و غیر شرعی» خوانده است.

فشار بر موسوی و کروبی پس از تظاهرات ضدحکومتی ۲۵ بهمن ٨٩ که با فراخوان این دو رهبر مخالفان در تهران و چند شهر دیگر ایران برگزار شد، افزایش یافته است.

 

آیت‌الله صادق لاریجانی، رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی ایران یک روز پس از این تظاهرات گفت قوه قضائیه راه را بر «اطلاعیه پراکنی سران فتنه» خواهد بست و اجازه نمی‌دهد بیش از این از «تحمل نظام» سوء استفاده کنند.

 

در همین حال شورای هماهنگی راه سبز امید، از مخالفان حکومت ایران خواسته تا در اعتراض به حصر خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، ۱۰ اسفند جاری راهپیمایی کنند.

 

شورای هماهنگی راه سبز امید که پس از بازداشت خانگی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، مسئولیت هماهنگی حرکت‌های جنبش سبز را بر عهده گرفت، در چهارمین بیانیه خود، زمان راهپیمایی را ساعت پنج بعدازظهر سه‌شنبه ۱۰ اسفند ۸۹ و مسیر آن را از میدان امام حسین تا میدان آزادی تهران اعلام کرده است.

در این بیانیه محل راهپیمایی در شهرهای دیگر ایران، خیابان‌ها و میدان‌های اصلی اعلام شده است.

 

 

Share