Share

منابع ارتش ترکیه روز دوشنبه ۲۶ دسامبر / ۶ دی اعلام کردند که در شهر الباب واقع در شمال سوریه گروه «دولت اسلامی» (داعش) در یک حمله ۳۰ غیرنظامی را به قتل رسانده است.

ارتش ترکیه می‌گوید در حملات هوایی شنبه شب ۲۴ دسامبر / ۴ دی ۱۴۱ موضع داعش را بمباران کرده است.

ارتش ترکیه می‌گوید در حملات هوایی شنبه شب ۲۴ دسامبر / ۴ دی ۱۴۱ موضع داعش را بمباران کرده است.

رویترز به‌نقل از این منابع نوشته است، داعش یکشنبه ۲۵ دسامبر / ۵ دی برای جلوگیری از فرار غیرنظامیان از شهر الباب به آن‌ها حمله کرد و ضمن کشتن ۳۰ غیرنظامی بسیاری را نیز زخمی کرد.

ارتش ترکیه در شمال سوریه به نیروهای شورشیان مخالف حکومت بشار اسد کمک می‌کند. افزون بر این ترکیه در این بخش از سوریه علیه داعش و کردهای «یگان‌های مدافع خلق» می‌جنگد تا آن‌ها را از مرز خود با سوریه دور کند.

شهر الباب در حدود ۲۵ کیلومتری مرز ترکیه و سوریه قرار دارد. این شهر از سال ۲۰۱۳ در دست داعش است و پیش از جنگ ۶۰ هزار نفر جمعیت داشت. در الباب از هفته‌ها پیش درگیری‌های شدید نظامی در جریان است که ترکیه نیز در آن شرکت دارد.

ارتش ترکیه گفته است در حملات هوایی شنبه شب ۲۴ دسامبر / ۴ دی ۱۴۱ موضع داعش بمباران و یک مقر اصلی نظامی این گروه ویران شد. منابع نظامی ترکیه از کشته شدن ۶۸ نفر از نیروهای داعش خبر داده‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز گفته‌ است که در حملات هوایی دو روز اخیر به این منطقه ۸۸ غیرنظامی، از جمله ۲۴ کودک کشته شدند.

در همین زمینه:

بمباران‌های روسیه در سوریه؛ نوبت ادلب فرا رسید

Share