Share

در پی استعفای مهدی کروبی از سمت دبیرکلی حزب اعتماد ملی، رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام مستعفی این حزب می‌گوید «احدی موافق این استعفا نخواهد بود».

رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام مستعفی حزب اعتماد ملی: یقین دارم که همه اعضای شورای مرکزی با استعفای کروبی مخالفت شدید خواهند کرد

رسول منتجب‌نیا، قائم‌مقام مستعفی حزب اعتماد ملی: یقین دارم که همه اعضای شورای مرکزی با استعفای کروبی مخالفت شدید خواهند کرد

رسول منتجب‌نیا در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» از شنیدن استعفای مهدی کروبی اظهار تأسف کرد و گفت از قصد کروبی برای استعفا آگاه بوده و به او پیغام داده که با این تصمیم به‌شدت مخالف است و این موضوع حتی در جلسات خصوصی نیز نباید مطرح شود.

منتجب‌نیا اعلام کرد که در حال مشاوره با دوستان هم‌حزبی‌اش است تا جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در این‌باره، در هفته آینده تشکیل شود.

مهدی کروبی، دبیرکل حزب اعتماد ملی که در حصر خانگی به‌سر می‌برد، در پی اختلاف‌های درون این حزب روز دوشنبه ۶ دی از دبیرکلی آن استعفا کرد.

مهدی کروبی پس از شکست در انتخابات ۱۳۸۴ ریاست‌جمهوری از دبیرکلی مجمع روحانیون مبارز کناره گرفت و حزب اعتماد ملی را تأسیس کرد.

منتجب‌نیا گفت: «بنده یقین دارم که همه اعضای شورای مرکزی با استعفای ایشان مخالفت شدید خواهند کرد و احدی موافق این استعفا نخواهد بود، کما اینکه دبیران استان‌ها و شهرستان‌ها و اعضا با شنیدن این خبر به‌شدت نگران شدند و مخالفت خود را اعلام کردند.»

منتجب‌نیا در پی اختلاف با شورای مرکزی این حزب در چگونگی همکاری با شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان استعفا کرد. او با سیاست تعامل شورای مرکزی حزب با این شورا موافق نبود. این اختلاف‌ها تا آن‌جا بالا گرفت که روابط عمومی حزب اعتماد ملی در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حزب سخنگویی ندارد و اسماعیل گرامی‌مقدم، سخنگوی حزب نیز که با منتجب‌نیا مخالف است گفت تغییر سخنگو از وظایف شورای مرکزی است نه قائم مقام حزب.

شورای مرکزی حزب اعتماد ملی در آخرین نشست خود به منتجب‌نیا یک هفته فرصت داد تا به مسئولیت خود در جهت مصوبات شورای مرکزی حزب بازگردد اما هیچ شرطی در این زمینه را نپذیرفت.

گفته می‌شود که رسول منتجب‌نیا موافق معرفی کاندیدای مستقل اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری آینده در کنار حسن روحانی بود و از شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان انتقاد می‌کرد که نظرات افراد خاصی را پیش می‌برد.

منتجب‌نیا در گفت‌وگو با روزنامه «اعتماد» اظهار امیدواری کرد که اصلاح‌طلبان با تعامل و هماهنگی بتوانند در انتخابات شرکت کنند، او گفت: «شعار من از ابتدا حفظ هویت حزبی همراه با تعامل با احزاب و شوراهای اصلاح‌طلب بوده و این مصوب شورای مرکزی نیز بوده است.»

او تأکید کرد که «با حفظ هویت حزبی و تعامل احزاب» و با دبیرکلی مهدی کروبی حزب اعتماد ملی وارد صحنه انتخابات ۹۶ شود.

روز دوشنبه پس از اعلام استعفای مهدی کروبی، اسماعیل گرامی‌مقدم سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت در جلسه شورای مرکزی اعتماد ملی که روز ۱۰ دی برگزار می‌شود موضوع استعفای دبیرکل این حزب بررسی می‌شود.

به‌گفته گرامی‌مقدم این جلسه به استناد نامه کروبی توسط رسول منتجب‌نیا مدیریت می‌شود.

بیشتر بخوانید:

استعفای مهدی کروبی از دبیرکلی حزب اعتماد ملی

استعفای منتجب‌نیا در پی اختلافات داخلی «اعتماد ملی»

Share