Share

صبح چهارشنبه ۸ دی کارگران شرکت پلی اکریل اصفهان برای چندمین بار در هفته‌های گذشته در اعتراض به عدم پرداخت دستمزدهایشان، مقابل فرمانداری اصفهان تجمع کردند.

نمایی از یکی از اعتراضات کارگران شرکت پلی اکریل به معوقات مزدی و عدم وجود امنیت شغلی

 یکی از اعتراضات کارگران شرکت پلی اکریل به معوقات مزدی و عدم وجود امنیت شغلی

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گزارش داده است که بیش از ۵۰۰ نفر از کارگران در این تجمع اعتراضی شرکت کرده بودند.

دستمزد کارگران پلی‌اکریل اصفهان از شش ماه پیش تاکنون پرداخت نشده. معترضان می‌گویند آخرین بار در خرداد سال جاری مزد ماهانه‌شان دریافت کرده‌اند و اکنون دیگر نمی‌توانند از عهده پرداخت هزینه‌های زندگی‌شان برنمی‌آیند.

کارگران پلی‌اکریل به خبرگزاری ایلنا گفته‌اند: «هیأت اجرایی مستقر در کارخانه نتوانسته مشکلات این واحد تولیدی را حل کند، هنوز خطوط تولید راه نیفتاده و ۲۰۰۰ کارگر این کارخانه همچنان سرگردان‌اند.»

از مسئولان کسی در جمع معترضان حضور پیدا نکرد. کارگران می‌گویند مسئولان نمی‌خواهند صدای ما را بشنوند اما ما به اعتراضاتمان ادامه می‌دهیم.

از قرار معلوم در تجمع امروز صبح کسی از مسئولان استانی در جمع معترضین حاضر نشده است. یکی از تجمع کنندگان می‌گوید: مسئولان حاضر نیستند صدای ما را بشنوند اما ما به اعتراضات خود ادامه خواهیم داد.

پلی‌اکریل اصفهان نخ و الیاف پلی استر و انواع الیاف آکریلیک تولید می‌کند.

کارگران کارخانه پلی‌اکریل اصفهان به صورت قراردادهای یک‌ساله، پیمانکاری و شرکتی به استخدام درآمده‌اند و می‌گویند که این کارخانه با وجود آنکه برای فروش تولیداتشان مشکلی ندارد، دستمزدهای آن‌ها را پرداخت نمی‌کند.

بیشتر بخوانید:

کارگران پلی اکریل اصفهان بار دیگر تجمع کردند

Share