Share

امام جمعه موقت تهران با اشاره تلویحی به انتشار سخنان محمدجواد ظریف در مجلس درباره توافق هسته‌ای، بدون آن‌که نامی از او ببرد گفت بعضی از مسئولان به‌طور رسمی گفتند گول آمریکا را خوردند.

محمدعلی موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران: امیدواریم مسئولی نباشد که هنوز به آمریکا دلبسته باشد.

محمدعلی موحدی کرمانی در نماز جمعه تهران: امیدواریم مسئولی نباشد که هنوز به آمریکا دلبسته باشد.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی در نماز جمعه ۱۰ دی تهران گفت: «الحمدالله بعضی از مسئولان رسماً عذرخواهی کردند و گفتند ما گول وزیر خارجه آمریکا را خورده‌ایم.»

در هفته گذشته جواد کریمی قدوسی، نماینده مجلس و از مخالفان دولت، سخنان محمدجواد ظریف در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس را افشا کرد که در آن ظریف اعتراف کرده بود اشتباه‌هایی در مذاکرات هسته‌ای داشته است. افشای این سخنان با واکنش‌های تندی همراه بود طوری که حتی برخی از نمایندگان اصولگرا نیز این اقدام را افشای اسناد محرمانه نظام دانستند.

موحدی کرمانی با بیان این‌که «امیدواریم مسئولی نباشد که هنوز به آمریکا دلبسته باشد»، گفت: «رهبر انقلاب از همان روز اول می‌فرمودند “من خوش‌بین نیستم” چرا مسئولان این سخن را جدی نگرفتند. ایشان پیوسته می‌فرمودند “آمریکا دشمن است، نباید اعتماد کرد”؛ این امر برای مسئولان ما درس باشد.»

امام جمعه موقت تهران در حالی از «عذرخواهی رسمی بعضی مسئولان» سخن می‌گوید که موافقان دولت معتقدند انتشار سخنان محمدجواد ظریف گزینشی بوده و او در هیچ کجا نگفته که درباره برجام اشتباه کرده‌ است.

بیشتر بخوانید:

واکنش به افشای سخنان ظریف: حفظ اسرار نظام از واجبات است

سخنگوی وزارت خارجه : اظهار تأسف از افشای گفته‌های محرمانه ظریف

Share