Share

با امضای یک طومار زیست‌محیطی خطاب به رئیس‌جمهوری ایران، مردم شاهرود و میامی نسبت به پیامدهای فاجعه بار پروژه آزادراه از حرم تا حرم هشدار دادند.

haram-ta-haram2

پروژه ۹۷۰ کیلومتری آزادراه حرم تا حرم، با هزینه ۴۵۰ میلیارد تومان و با مشارکت قرارگاه خاتم الانیا مشهد را به قم وصل می‌کند

امضا کنندگان این طومار به حسن روحانی، رئیس دولت یازدهم هشدار داده‌اند که اجرای این طرح به فاجعه زیست محیطی در منطقه خارتوران(توران) می‌انجامد و معیشت مردم را به خطر می‌اندازند.

پروژه حرم تا حرم قرار است مشهد را به قم وصل کند. قرارگاه خاتم الانبیا وابسته به سپاه پاسداران با همکاری وزارت راه و شهرسازی ساخت این پروژه را در دست دارد. هزینه این آزادراه ۴۵۰ میلیارد تومان برآورد می‌شود. از این پروژه ۹۷۰ کیلومتری به عنوان بزرگترین پروژه راه‌سازی ایران نام می‌برند.

اما اکنون شهروندان میامی و شاهرود از رئیس‌جمهوری ایران خواسته‌‌اند تا در اجرای این طرح تجدید نظر کند.

بر اساس خط فرضی پروژه از حرم تا حرم، این آزادراه از ۳۵ کیلومتری جنوب شاهرود می‌گذرد.

این درحالی است که جاده فعلی و اصلی شاهرود یکی از مسیرهای ترانزیتی ایران به شمار می‌آید و معیشت بسیاری از مردم با کسب و کارهای حول این جاده گره خورده است.

مردم شاهرود و میامی نگرانند تا این جاده جدید بیکاری در شرق استان سمنان را تشدید کند.

بزرگراه از حرم تا حرم تهدیدی برای زیستگاه یوزپلنگ‌ها

بر اساس برآورد امضاکنندگان طومار، آزادراه از منطقه خارتوران، یکی از بزرگترین منطقه حفاظت شده ایران عبور می‌کند.

پارک ملی کویری توران در استان سمنان زیست‌گاه‌های ۱۰ تا ۱۴ قلاده یوزپلنگ ایرانی است؛ یکی از مهم‌ترین مناطقی که پروژه پرهزینه حفاظت از یوز آسیایی در آنجا به اجرا درآمده است.

tomar-shahrood

شهروندان میامی و شاهرود از روحانی خواسته‌‌اند تا در این طرح تجدید نظر کند

این منطقه در کنار منطقه حفاظت شده بهرام گور، آخرین زیستگاه‌های گورخر ایرانی نیز به شمار می‌آِید.

افزون بر این، یونسکو منطقه توران را به عنوان یکی از ذخیره گاه‌های زیست‌کره در ایران اعلام کرد؛ مناطقی که به سبب طبیعت منحصر به فرد و برای دورماندن از بهره‌برداری بیش از حد تحت حفاظت بین‌المللی قرار می‌گیرند.

سال گذشته نیز مقامات نیشابور نسبت به بیرون ماندن از طرح آزادراه حرم به حرم اعتراض کرده بودند. به باور آنها عدم عبور آزادراه از نیشابور این شهر را اکنون بر سر جاده تهران- مشهد است به حاشیه می راند و خسارتی جدی‌ به اقتصاد و گردشگری این شهر وارد می‌کند.

برآورد می‌شود تکمیل این پروژه که در دوران ریاست‌جمهوری محمود احمدی‌نژاد آغاز شده بود ۲۰ سال زمان ببرد.

Share