Share

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس اعلام کرد که شکایت جواد ساداتی‌نژاد، نماینده کاشان از محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب تهران به‌دلیل آن‌که دو نفر به سازش نرسیدند به دادگاه ارجاع شد.

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب تهران در مجلس

محمود صادقی، نماینده اصلاح‌طلب تهران در مجلس

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، محمدجواد جمالی، سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان سه‌شنبه ۱۴ دی در این‌باره گفت: «هیأت نظارت صحبت‌های آقای صادقی را برخلاف وظایف نمایندگی تشخیص داد، متأسفانه هیأت نتوانست طرفین را به صلح و سازش بکشاند. بنابراین شکایت ایشان از آقای صادقی نماینده تهران به دادگاه فرستاده شد.»

جواد ساداتی‌نژاد به اتهام نشر اکاذیب و تشویش افکار عمومی از محمود صادقی شکایت کرده بود.

ساداتی‌نژاد گفته بود صادقی در مصاحبه‌ای به او اتهام زده بود که زمانی که ساداتی‌نژاد رئیس دانشگاه کاشان بوده دو میلیارد تومان برای بحث بورسیه‌ها به این دانشگاه داده شد اما معلوم نیست سرنوشت آن چه شد.

ساداتی‌نژاد این اتهام را رد کرده و از او صادقی شکایت کرده بود. صادقی در توئیترش نوشته بود بخشی از آن پول به ستاد انتخاباتی سعید جلیلی، کاندیدای اصولگرایان تندرو در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۲ ریخته شده است اما ساداتی‌نژاد می‌گوید اگر پول در سال ۸۹ به دانشگاه کاشان داده شده ربطی به سال ۹۲ ندارد.

سخنگوی هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس همچنین در مورد آخرین وضعیت شکایت قوه قضائیه از محمود صادقی گفته است که این نماینده هفته گذشته توضیحات شفاهی خود را در هیأت نظارت مطرح کرد و این هفته نیز توضیحات مکتوب‌اش را به هیأت داد که قرار است به آن رسیدگی کرده و نظر نهایی بعد اعلام شود.

محمود صادقی و احمد مازنی، دو نماینده تهران از وزیر اقتصاد خواسته بودند که مشخص کند قوه قضائیه بر چه مبنای قانونی حساب‌های سپرده باز کرده، تعداد این حساب‌ها، میزان وجوه واریز شده به آن‌ها چقدر بوده و این پول‌ها در چه راهی خرج شده است.

این دو نماینده مجلس، وزیر اقتصاد را به اصل ۵۳ قانون اساسی جمهوری اسلامی ارجاع داده بودند که بر اساس آن می‌بایست کلیه دریافت‌های دولت در حساب خزانه‌داری کل موجود باشد.

محمود صادقی در گفت‌و‌گویی که ایلنا در روز ۴ آذر با او انجام داد به‌طور تلویحی گفت که بخشی از پول‌هایی که در اختیار قوه قضائیه قرار گرفته، در دیوان محاسبات اعلام نشده و این وجوه در خزانه‌داری کل هم ثبت نشده است.

افشای این مسائل جنجال بسیاری به‌پا کرد و شامگاه یکشنبه هفتم آذر مأموران امنیتی برای دستگیری محمود صادقی به محل سکونت او رفتند اما حضور مردم مانع دستگیری او شد.

صفحه ویژه مطالب مربوط به محمود صادقی

Share