Share

بازماندگان دو تن از قربانیان حملات گروه «دولت اسلامی» (داعش)، یک خانواده هلندی و یک خانواده آمریکایی از شرکت توییتر به دادگاهی در نیویورک شکایت کردند. قربانیان این خانواده‌ها در حملات داعش به فرودگاه زاونتم بروکسل و نیز در حملات پاریس کشته شدند.

حملات تروریستی به فرودگاه زاونتم بروکسل - ۲۲ مارس ۲۰۱۶ / ۳ فروردین ۱۳۶۵

حملات تروریستی به فرودگاه زاونتم بروکسل – ۲۲ مارس ۲۰۱۶ / ۳ فروردین ۱۳۶۵

در شکایت‌نامه عنوان شده است که داعش از طریق توییتر نیرو جمع می‌کند، برای فعالیت‌هایش تبلیغ و از طریق آن وحشت ایجاد می‌کنند اما توییتر هیچ اقدامی برای جلوگیری از اعمال آن‌ها نکرده است.

خانواده‌های قربانیان در این شکایت‌نامه ادعا کرده‌اند که توییتر سلاحی قوی در دست تروریسم است.

دو تن از قربانیان هلندی این حملات یک خواهر و برادر  بنام ساشا، ۲۶ ساله و الکساندر پینسوسکی ۲۹ ساله از شهر ماستریخت هلند بودند که در نیویورک زندگی می‌کردند. در ۲۲ مارس گذشته هنگامی که می‌خواستند از بروکسل به نیویورک پرواز کنند، کمی پیش از ساعت هشت صبح با خانواده‌شان تماس گرفتند که اطلاع دهند به سلامت به فرودگاه رسیده‌اند. هنگام صحبت با خانواده شان بود که صدای انفجاری بلند شد و ارتباط قطع شد.

یکی دیگر از قربانیان حملات تروریستی که خانواده‌اش شکایت‌نامه را امضا کرده نومی گنزالس، ۲۶ ساله است که حملات تروریستی نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس کشته شد.

حملات تروریستی به فرودگاه زاونتم بروکسل و ایستگاه متروی مالبیک بروکسل ۲۲ مارس ۲۰۱۶ / ۳ فروردین رخ داد و ۳۲ نفر کشته و ۳۰۰ نفر زخمی بر جای گذاشت.

حملات تروریستی به پاریس نیز ۱۳ نوامبر ۲۰۱۵ (۲۲ آبان ۱۳۹۴) صورت گرفت. در این حملات ۱۳۰ نفر کشته و ۳۶۸ نفر مجروح شدند.

گروه «دولت اسلامی» (داعش) مسئولیت این انفجارها را برعهده گرفت.

Share