Share

دختران میرحسین موسوی و زهرا رهنورد، از رهبران مخالفان دولت  پس از ۲۲ روز بی‌خبری از والدین خود، سه‌شنبه ۱۷ اسفند جاری با آن‌ها دیدار کرده‌اند.

 

فرزندان این دو مخالف دولت، روز گذشته، شنبه با انتشار نامه‌ای  در وب سخطاب به مردم ایران نوشته‌اند که پس از تماس‌های مقامات امنیتی و بعد از «گرفتن قول و قرار و تأکید بر مطرح نکردن مباحث سیاسی» وارد خانه والدین‌شان در خیابان پاستور شده‌اند.

 

در این نامه، فضای خانه موسوی و رهنورد، «پر از نیروهای امنیتی» توصیف شده است.

 

فرزندان موسوی و رهنورد نوشته‌اند که والدین‌شان از این ملاقات «بی‌خبر» بوده‌اند.

 

آن‌ها افزوده‌اند: «آزاردهنده‌تر از ١٠ جفت چشم نیروهای امنیتی که از دیوار شیشه‌ای ما را زیر نظر داشتند، فرد امنیتی بود که حق به جانب و گویی که جزوی از اعضای خانواده است، میان ما نشسته بود و با اظهارنظرها ادامه حرف‌ها را به دلخواه خود خاتمه می‌داد.»

 

به نوشته فرزندان این دو مخالف دولت، موسوی در این دیدار گفته است که روز ۲۵ بهمن ۸۹ مأموران امنیتی، بسیاری از اسناد و مدارک دوران نخست‌وزیری وی و کتاب‌‌‌‌‌‌‌‌‌ و سی‌دی‌های زهرا رهنورد را ضبط کرده‌اند.

 

میرحسین موسوی و مهدی کروبی به همراه همسران‌شان از ۲۶ بهمن ماه گذشته به‌طور کامل در حصر خانگی قرار گرفته‌اند.

 

دختران موسوی و رهنورد این ملاقات را «محدود و غیرطبیعی» خوانده‌اند و افزوده‌اند مأموران امنیتی از آن‌ها خواسته‌اند تا درباره این ملاقات کاملاً سکوت کنند.

 

آن‌ها در این نامه افزوده‌اند: «ما همچنان بر غیرقانونی بودن این حصر و محدودیت‌های اعمال شده تأکید داریم. ما نزدیک دو سال است که دوشادوش هم این راه را پیموده و نگاه امیدوار خود را به فرداهای روشن سبز دوخته‌ایم. از این رو وظیفه خود دانستیم که شما خواهران و برادران عزیز را نیز در جریان این ملاقات قرار دهیم و سکوت در مورد این ملاقات را بیش از این صلاح ندانستیم.»

 

فرزندان موسوی و رهنورد همچنین خواهان «رفع فوری محدودیت‌های غیر قانونی» پدر و مادرشان و خانواده کروبی شده‌اند.

 

نهم اسفند جاری تارنمای کلمه اعلام کرده بود میرحسین موسوی و مهدی کروبی، رهبران مخالفان دولت به همراه همسران‌شان به زندان حشمتیه تهران منتقل شده‌اند.

 

کلمه ۱۰ روز بعد خبر انتقال موسوی و رهنورد به زندان حشمتیه را تکذیب کرد.

 

به نوشته کلمه «پس از سه هفته ابهام و تناقض در گفتار مسئولین عالی‌رتبه و نپذیرفتن مسئولیت قطع ارتباط موسوی و کروبی توسط متصدیان امور، تحقیق و بررسی کلمه مشخص کرد آقای موسوی و خانم رهنورد در بازداشت خانگی به‌سر می‌برند.»

 

دختران موسوی و رهنورد پیش‌تر گفته بودند تنها راه تکذیب بازداشت پدر و مادرشان دیدار با آن‌ها است.

خانواده مهدی کروبی نیز هفته گذشته خبر دادند که چراغ‌های خانه وی پس از ۱۸ شب روشن شده است.

 

با این حال یکی از اعضای خانواده مهدی کروبی که نام او ذکر نشده به سحام‌نیوز گفته است: «هنوز هم معتقدیم که پدر و مادرمان در یک عملیات بازداشت-ربایش به محل نامعلومی منتقل شده‌اند و اگر هم بر اساس فشارهای فراوان داخلی و خارجی و اقدامات قهرمانانه ملت، به خانه باز گردانده شوند تا آن‌ها را در منزل نبینیم فریب اقدامات حکومت را نخواهیم خورد.»

Share