Share

تازه‌ترین تور کنسرت‌های کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده نامدار کمانچه با نام «پردگیان باغ سکوت» که قرار بود اول بهمن در همدان برگزار شود لغو شد.

کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده برجسته کمانچه

کیهان کلهر، آهنگساز و نوازنده برجسته کمانچه

کانال رسمی کیهان کلهر در تلگرام، این خبر را منتشر کرده و علت آن را  صادر نشدن مجوز اعلام کرده است.

کیهان کلهر گفته است مسئولان اداره ارشاد اسلامی همدان همکاری نکرده و بی‌دلیل «اشکال‌تراشی» کرده‌اند.

تور کنسرت‌های کیهان کلهر با نام «پردگیان باغ سکوت» از ۲۹ دی تا ۱۷ بهمن در شهرهای اهواز، اصفهان، قزوین، سنندج، کرمانشاه، کرمان، زاهدان، بیرجند، تربت حیدریه، تهران و سمنان برگزار خواهد شد.

این نخستین بار نیست که کنسرت‌ «پردگیان باغ سکوت» کیهان کلهر لغو می‌شود. پیش از این یک بار نیز در اردیبهشت‌ماه سال جاری این کنسرت در نیشابور لغو شد، در حالی‌که مجوزهای لازم را داشت.

قبل از آن در خردادماه سال گذشته نیز کنسرت کیهان کلهر با گروه بروکلین رایدر در برج میلاد تهران به‌دستور نیروی انتظامی لغو شده بود.

کیهان کلهر تنها موسیقی‌دان ایرانی‌ست که تاکنون چهار بار جایزه گرمی را به دست آورده. حسین علیزاده از او به عنوان «جهانی‌ترین مرد موسیقی ایران» یاد کرده است.

کیهان کلهر با شهرام ناظری، محمد رضا شجریان و حسین علیزاده نیز آثاری پدید آورده. شش آلبوم «زمستان است»، «بی تو به سر نمی‌شود»، «فریاد»، «ساز خاموش»، «شب»، «سکوت»، «کویر» و «سرود مهر» حاصل همکاری او با هنرمندان ایرانی‌ست.

کلهر به خاطر شناساندن موسیقی ایرانی به جهانیان نیز شهرت دارد. کنسرت او با شجاعت حسین خان (غزل) و یا با کوارتت کرونوس (جاده ابریشم)، یویوما و ارکستر فیلارمونیک نیویورک در جهانی کردن موسیقی ایرانی نقش داشته است.

Share