Share

اتحادیه آزاد کارگران ایران از اقدام ماموران امنیتی برای بازداشت جعفر عظیم‌زاده خبر داد. دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران پیش از این به ۱۷ سال زندان محکوم شده است.

جعفر عظیم‌زاده

برپایه این گزارش سه مامور دادستانی تهران ظهر سه‌شنبه ۵ بهمن به محل سکونت این فعال کارگری رفته و برای دستگیری او اقدام کردند.

اتحادیه آزاد کارگران اعلام کرده است که ماموران به رغم عدم حضور عظیم‌زاده به منزل او وارد شده و «به مدت یک ساعت همه جای خانه و انباری را با دقت بازرسی» کردند.

ماموران دادستانی تهران که حکم دستگیری دبیر اتحادیه آزاد کارگران ایران را به همراه داشتند به همسر عظیم‌زاده گفته‌اند «رد گوشی او را زده‌اند». همسر عظیم‌زاده گفته است که این ماموران اصرار داشتند که عظیم‌زاده در خانه است.

اتحادیه آزاد کارگران همچنین از تهدید خانواده این فعال کارگری از سوی ماموران امنیتی خبر داده و گزارش کرده است، یکی از این ماموران به فرزند بزرگ عظیم‌زاده  گفته: کاری خواهیم کرد تا زندان پدرت هیچوقت تمام نشود.

جعفر عظیم‌زاده از فعالان کارگری ایران است که تیر سال جاری پس از ۶۲ روز اعتصاب غذا به صورت موقت از زندان آزاد شد.

او از سوی دستگاه قضائی جمهوری اسلامی ایران به اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «اخلال در نظم عمومی» «فعالیت تبلیغی علیه نظام» به شش سال زندان و دو سال ممنوعیت از فعالیت اجتماعی محکوم شده است.

عظیم‌زاده مهر امسال نیز به خاطر فعالیت‌هایش در وب سایت اتحادیه آزاد کارگران ایران- اتحاد- به همراه شاپور احسانی به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

آذر امسال کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران از از صدور اخطاریه و احضار پروین محمدی وثیقه‌گذار عظیم‌زاده به دادسرا خبر داد.

دادسرای عمومی و انقلاب تهران در این اخطاریه به محمدی اعلام کرده که در صورت عدم مراجعه عظیم‌زاده به زندان، وثیقه او  ضبط و مصادره خواهد شد.

اتحادیه آزاد کارگران ایران با صدور اطلاعیه‌ای «یورش مامورین دادستانی به منزل جعفر عظیم‌زاده» را محکوم و اعلام کرده است: «کارگران و معلمان ایران مرعوب چنین سیاست‌های سرکوبگرانه‌ای نخواهند شد و همچنان‌که شاهدیم هر روزه بر عمق و دامنه اعتراضات کوبنده کارگران بر علیه وضعیت مصیبت بار موجود افزوده خواهد شد».

Share