Share

هشتمین روز حادثه پلاسکو با آواربرداری‌ و یافتن پیکر جان‌باختگان این حادثه ادامه دارد. در این روز پیکر چهار آتش‌نشان دیگر از زیر آوارها خارج شد و  تعداد آتش‌نشان‌جان باخته در حادثه ساختمان پلاسکو به ۱۵ نفر رسید. علاوه بر این پیکر ۴ شهروند هم پیدا شده است.

منبعی که برخی می‌گویند عامل آتش‌سوزی بوده کشف شده است

خلیل ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی می‌گوید یک آتش‌نشان همچنان در زیر آوار است. او گفته اولویت خارج کردن افراد زیر آوار است، پس از آنکه این اطمینان به وجود بیاید که کسی دیگر در زیر آوار نیست، با سرعت زیاد کار آواربرداری ادامه خواهد یافت.

مسعود قادی پاشا، مدیرکل پزشکی قانونی استان تهران گفته با ارجاع پیکر دو آتش‌نشان و یک شهروند دیگر، شمار پیکرهای ارجاعی به مرکز تشخیصی – آزمایشگاهی کهریزک به ۱۶ نفر رسیده است.

مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران هم اعلام کرده هزینه تدفین و تهیه قبر شهروندان کشته شده در حادثه پلاسکو بر عهده شهرداری است و برای خانواده‌هایشان رایگان خواهد بود.

به گزارش خبرنگاران مستقر در ساختمان پلاسکو، با وجود هشدار و تذکر مسوولان پزشکی کشور درباره سمی بودن گازها و دودهای حاصل از آتش‌سوزی، در روز هشتم این حادثه ماسک استاندارد در محل آتش‌سوزی وجود ندارد.

سخنگوی اورژانس تهران اما از این موضوع ابراز تعجب کرده و گفته در محل حادثه ۲ هزار ماسک استاندارد به صورت دپو شده وجود دارد.

علیپور، فرمانده انتظامی میدان در محل آواربرداری حادثه ساختمان پلاسکو هم اعلام کرده که برخی گاوصندوق‌ها بر اثر حریق و آوار از بین رفته‌اند و تشخیص آنها به سختی صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید- پرونده ویژه فاجعه «پلاسکو»

پرونده پلاسکو زیر آوارِ مسئولیت

Share