Share

۱۸ روز پس از مرگ اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام، سرانجام مشاور هاشمی رفسنجانی تصویری از جنازه او را منتشر کرد.

در حالی‌که درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی شایعات متعددی از چگونگی مرگ او را به‌همراه داشت و عدم انتشار تصویری از جنازه او به این شایعات بیشتر دامن می‌زد، پنج‌شنبه ۷ بهمن، غلامعلی رجایی، مشاور عالی هاشمی رفسنجانی در کانال تلگرام خود تصویر جنازه او را منتشر کرد.

وب‌سایت «انتخاب» که این تصویر را منتشر کرده در توضیح آن نوشته است انتشار این تصویر «صرفاً برای پاسخگویی به جوسازی خناسان منتشر می‌شود.»

در روزهای گذشته مخالفان هاشمی رفسنجانی، از جمله سعید قاسمی، مسئول اطلاعات عملیات لشکر ۲۷ سپاه محمد رسول‌الله در دوران جنگ ایران و عراق و حمید رسایی، از نمایندگان اصولگرا و تندرو مجلس هشتم و نهم پس از مرگ هاشمی رفسنجانی سخنانی علیه او ایراد کردند.

سعید قاسمی در صحبت‌های خود گفته بود پس از مرگ هاشمی رفسنجانی یک فریم عکس از او منتشر نشده و در تشییع جنازه او که مردم به‌دنبال پیکر او بودند «سنگ و چوب» گذاشته بودند.

غلامعلی رجایی در کانال تلگرامی پاسخ داد و نوشت: «کاش جنگ عده‌ای را با خودش می‌برد. مثل سیلی که ناگاه می‌آید وهر چه را سر راهش هست با خودش جمع می‌کند و می‌برد.»

او افزود: «حین غسل [جنازه هاشمی رفسنجانی]، چندبار وسوسه شدم با موبایل از پیکر بی‌جان و آرام در محضر حق هاشمی فیلم و عکس بگیرم اما از وی و فرزندان غم‌زده و بهت‌زده زده مبهوت چهره نورانی پدر حیا کردم و کاش می گرفتم تا راه را بر این هرزه‌گویی‌های سعید قاسمی بسته باشم.»

به‌رغم این سخنان اکنون غلامعلی رجایی تصویری از جنازه اکبر هاشمی رفسنجانی را منتشر کرده است.

اکبر هاشمی رفسنجانی، یکشنبه ۱۹ دی‌ماه ۱۳۹۵ به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان‌ شهدای تجریش درگذشت.

پی‌نوشت

این خبر در زمانه ابتدا با عکس منتشر شده از صورت متوفی منتشر شد. این کار خلاف استاندارد ما بوده است. ضمن پوزش از خوانندگان عکس حذف شد.

بیشتر بخوانید:

تشییع جنازه هاشمی رفسنجانی با شعارهایی به دفاع از موسوی و خاتمی

واکنش‌های داخلی و خارجی به درگذشت اکبر هاشمی رفسنجانی

Share