Share

مهاجران ساکن اردوگاه‌های داخل لیبی روزانه با شکنجه و اعدام و تجاوز رویارو هستند.

مهاجران شمال آفریقا با قایق خود را به ایتالیا می‌رساندند

روزنامه آلمانی «ولت آم زوناگ» یکشنبه ۲۹ ژانویه گزارش داد که سفیر آلمان در نیجر در گزارشی به دولت خود در برلین از اعدام و شکنجه مهاجران در اردوگاه‌های لیبی خبر داده‌است.

به گزارش این روزنامه، سفارت آلمان در نیجر در گزارش خود به دفتر صدراعظم و دیگر وزارت‌خانه‌های دولت متبوعش نوشته: «عکس‌ها و ویدئوهای واقعی و اصل از گوشی‌های همراه نشان می‌دهند که در به اصطلاح بازداشت‌گاه‌های خصوصی لیبی وضعیتی همچون اردوگاه‌های مرگ حکم‌فرما است.»

این گزارش تأکید کرده که «اعدام بی‌شمار مهاجر، تجاوز، شکنجه، رشوه‌خواری و تبعید به صحرا رویدادهایی روزمره هستند».

سفارت آلمان در نیجر گزارش کرده که جمعه هر هفته پنج اعدام در یکی از این زندان‌ها رخ می‌دهد تا جا برای مهاجران جدید باز شود «که این یعنی افزایش درآمد قاچاقچی‌های انسان».

این اخبار در حالی مخابره می‌شود که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان قرار است تا هفته آینده در مالتا با دیگر رهبران اتحادیه اروپا بر سر راه‌های کنترل مهاجرت غیرقانونی از آفریقا دیدار کند. او دیروز شنبه ۲۸ ژانویه نسبت به وضعیت لیبی و مهاجرت غیرقانونی از آن هشدار داده‌ و گفته بود که تا پیش از باثبات‌شدن این کشور، نمی‌توان با آن توافقی همچون توافق با ترکیه امضا کرد.

اتحادیه اروپا برای جلوگیری از ورود مهاجران جنگ داخلی سوریه و عراق به مرزهای خود توافقی با ترکیه امضاء کرد که به موجب آن آنکارا از خروج مهاجران به سمت اروپا جلوگیری می‌کند. ترکیه تا کنون چندین بار اروپا را به لغو این توافق تهدید کرده‌است.

در آخرین هفته‌های سال گذشته نیز روزنامه‌های آلمانی از طرحی در وزارت داخله این کشور خبر دادند که بر اساس آن، قایق مهاجران غیرقانونی از آفریقا در همان دریا و پیش از رسیدن به مرزهای آبی اتحادیه اروپا و سواحل ایتالیا تشخیص داده و توقیف می‌شود و سپس مهاجران آن به اردوگاه‌های کشوری ثالث در شمال آفریقا فرستاده می‌شوند تا به درخواست آنها رسیدگی شود.

سال گذشته ۱۸۱ هزار قایق مهاجران، عمدتاً از آفریقا، به سواحل ایتالیا رسیدند. این شمار از قایق‌ها رکوردی تازه بود. این قایق‌ها حامل نیم میلیون مهاجر بودند.


در همین زمینه

طرح آلمان برای توقف پناهجویان پیش از رسیدن به اروپا

Share