Share

محسن رضایی، فرمانده سابق سپاه پاسداران و دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام کمک‌های نظامی ایران به شیعیان حوثی در یمن را تکذیب کرد.

محسن رضایی: توانایی‌های شیعیان حوثی روز به روز بیشتر می‌شود

محسن رضایی: توانایی‌های شیعیان حوثی روز به روز بیشتر می‌شود

به‌گزارش خبرگزاری میزان، محسن رضایی سه‌شنبه ۷ فوریه / ۱۹ بهمن حمله موشکی اخیر شیعیان حوثی یمن به ریاض، پایتخت عربستان سعودی را «طبیعی» خواند و گفت: «این اقدام مانند همان اقدامی است که لبنانی‌ها با صهیونیست‌ها انجام می‌دادند.»

رضایی با بیان این‌که شورشیان یمن «توانایی‌هایشان روز به روز بیشتر می‌شود»، افزود: «این‌که گفته می‌شود ایران به یمن اسلحه و مهمات داده است دروغی بیش نیست.»

او گفت: «یمنی‌ها از قدیم و قبل از جنگی که سعودی‌ها به آن‌ها تحمیل کند موشک داشته‌اند، آن‌ها از گذشته تعداد زیادی موشک از روسیه گرفته بودند.»

خبرگزاری‌های محلی به‌نقل از حوثی‌های یمن شامگاه یکشنبه ۵ فوریه / ۱۷ بهمن از حمله آن‌ها با موشک‌های بالستیک به یک پایگاه نظامی در غرب ریاض خبر دادند. عربستان سعودی در این‌باره اظهارنظری نکرده است.

روزنامه رأی الیوم در پی این حمله نوشت: «حمله موشکی حوثی‌ها به ریاض پیام تهران به عربستان بود. ایران اولین قدرت موشکی خاورمیانه است و توان موشکی آن از کشورهای عربی و حوثی‌ها بالاتر است به همین دلیل این کشور از طریق حمله حوثی‌ها به ریاض این پیام را داد که سعودی در تهدید کردن ایران تجدید نظر کند.»

در جنگ یمن ایران از شیعیان و عربستان از نیروهای دولتی یمن حمایت می‌کنند. بسیاری معتقدند که جنگ یمن به آوردگاه قدرت ایران و عربستان سعودی در منطقه تبدیل شده است.

Share