Share

مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت از احتمال اجرایی شدن حکم اعدام بابک زنجانی تا پیش از پایان سال سخن گفته بود اما وکیل زنجانی چنین اقدامی را بعید دانست.

بابک زنجانی دی‌ماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد.

بابک زنجانی دی‌ماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد.

خبرگزاری کار ایران (ایلنا) روز سه‌شنبه ۱۹ بهمن گزارش داد که اصغر هندی، مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت گفته است هنوز هیچ اقدام جدی جهت پرداخت بدهی‌های بابک زنجانی به وزارت نفت انجام نشده و او ممکن است تا پایان سال اعدام شود.

در واکنش به این سخنان رسول کوهپایه‌زاده، وکیل بابک زنجانی به خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران (ایرنا) گفت موکلش روز گذشته (دوشنبه ۱۸ بهمن) تأیید حکم خود از سوی دیوان عالی را مطالعه کرده و اجرای حکم او تا پایان سال بعید است.

بابک زنجانی، تاجر ایرانی، به اتهام پرداخت نکردن بدهی هشت هزار و ۶۰۰ میلیارد تومانی خود به وزارت نفت، دی‌ماه سال ۱۳۹۲ بازداشت شد. او در دوران تحریم‌های جهانی علیه ایران نفت ایران را در دیگر کشورها می‌فروخته است تا ایران بتواند تحریم‌ها را دور بزند. زنجانی پس از چندین جلسه دادگاه به همراه دو متهم دیگر این پرونده به اعدام محکوم شد اما حکم آن‌ها تأیید نشد.

۱۳ آذرماه سال جاری دیوان عالی کشور حکم اعدام بابک زنجانی را تأیید کرد.

وکیل زنجانی در پاسخ به این سخن مسئول کمیته پیگیری مطالبات وزارت نفت که موکلش اقدامی جهت پرداخت بدهی‌های خود نکرده، گفت اقداماتی برای تسویه بدهی صورت گرفته است و همه مراجع ذی‌صلاح بانکی، دولتی و قضایی از این اقدامات مطلع هستند.

رسول کوهپایه‌زاده ادامه این اقدامات را مستلزم تعجیل نکردن در اجرای حکم موکلش دانست.

او همچنین گفت برای ارائه درخواست اعاده دادرسی، بارها تقاضای ملاقات با موکلش را داده اما با گذشت چند ماه از این درخواست، هنوز نتوانسته است موکل خود را ملاقات کند.

Share