Share

چند تن از زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر کرج اعلام کرده‌اند که در همبستگی با فخرالسادات محتشمی‌پور، از روز یک‌شنبه دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

تارنمای جنبش راه سبز (جرس) اطلاعیه‌ای را با امضای 11 زندانی سیاسی منتشر کرده که در آن اعلام شده است دو روز دیگر دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

این زندانیان سیاسی هم‌اکنون در زندان رجایی‌شهر کرج دوران محکومیت خود را می‌گذرانند.آن‌ها نوشته‌اند که در همبستگی با فخرالسادات محتشمی‌پور اقدام به اعتصاب غذا خواهند کرد.

در این اطلاعیه آمده است که آن‌ها همچنین در اعتراض به «احضارها، بازداشت‌ها، تهدیدات و فشارهای وارد بر خانواده‌های زندانیان صنفی، سیاسی و حقوق بشری» و «فشارها و محدودیت‌های غیرقانونی و غیرانسانی» بر زندانیان اعتصاب خواهند کرد.

این زندانیان نوشته‌اند: «از روز یک‌شنبه تا زمان تغییر رفتار کارگزاران امنیتی و قضایی با زندانیان و خانواده‌های آن‌ها دست به اعتصاب غذا خواهیم زد.»

منصور اسالو، رئیس سندیکای شرکت واحد و اتوبوس‌رانی تهران، رسول بداقی، عضو کانون معلمان، عیسی سحرخیز، روزنامه‌نگار؛ حشمت‌الله طبرزدی، فعال سیاسی، مهدی محمودیان، فعال حقوق بشر؛ کیوان صمیمی، روزنامه‌نگار؛ رضا رفیعی، روزنامه‌نگار؛ علی عجمی، فعال دانشجویی؛ مجید توکلی، فعال دانشجویی و بهروز جاوید، فعال سیاسی از جمله امضاکنندگان این اطلاعیه هستند.

این در حالی است که جبهه مشارکت ایران اسلامی نیز دو روز پیش در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اعضای جبهه مشارکت ایران اسلامی در همبستگی با خانم محتشمی‌پور روز یکشنبه آینده (٢١ فروردین) روزه سیاسی می‌گیرند.»

این حزب مخالف دولت نسبت به سلامتی محتشمی‌پور ابراز نگرانی کرده و مسئولیت همه عواقب احتمالی را متوجه «همه ارکان نظام» دانسته است.

فخرالسادات محتشمی‌پور همسر مصطفی تاج‌زاده و عضو جبهه مشارکت در جریان بازداشت‌های دهم اسفندماه سال گذشته بازداشت شد. وی هم‌اکنون در بند دو الف سپاه و در انفرادی نگهداری می‌شود.
 

فخرالسادات محتشمی‌پور همسر مصطفی تاج‌زاده در جریان بازداشت‌های دهم اسفندماه سال گذشته بازداشت شد. وی هم‌اکنون در بند دو الف سپاه و در انفرادی نگهداری می‌شود.

خانم محتشمی‌پور از ۱۵ فروردین، برای دومین بار دست به اعتصاب غذا زده است. وی پیش از این در آستانه نوروز نیز یک بار اعتصاب غذا کرده بود اما پس از چند روز به دلیل وضعیت بد جسمانی به بیمارستان منتقل گردید و با این‌که به ادامه اعتصاب اصرار می‌ورزید، بی‌هوش شد. تنها پس از بی‌هوشی و انتقال به بیمارستان، پزشکان توانسته‌اند جان وی را نجات دهند.
 

 

Share