Share

چهل‌وپنجمین دوره جام جهانی کشتی آزاد از صبح پنج‌شنبه ۲۸ بهمن در کرمانشاه با حضور هشت تیم جهان، از جمله آمریکا آغاز شد. این مسابقات فردا، جمعه ۲۹ بهمن‌ماه پایان می‌یابد.

مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در حالی در ایران آغاز شد که حضور تیم ملی آمریکا در این مسابقات با اما و اگرهایی همراه بود. ـ عکس از آرشیو

مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در حالی در ایران آغاز شد که حضور تیم ملی آمریکا در این مسابقات با اما و اگرهایی همراه بود. ـ عکس از آرشیو

مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در حالی در ایران آغاز شد که حضور تیم ملی آمریکا در این مسابقات با اما و اگرهایی همراه بود.

ترامپ ۷ بهمن‌ماه با امضای یک فرمان اجرایی، ورود اتباع ایران، عراق، سوریه، یمن، لیبی، سومالی و سودان را به خاک آمریکا به مدت ۹۰ روز ممنوع کرد. در پی آن، دو هفته مانده به برگزاری جام جهانی کشتی آزاد در ایران، وزارت خارجه جمهوری اسلامی در اقدامی تلافی‌جویانه سفر تیم ملی کشتی آزاد آمریکا به ایران برای شرکت در این مسابقات را ممنوع اعلام کرد. سپس وزارت امور خارجه ایران به دنبال درخواست رئیس فدراسیون کشتی ایران و همچنین فدراسیون جهانی کشتی (فیلا) از موافقت برای صدور روادید تیم ‌ملی کشتی آمریکا خبر داد.

مسابقات جام جهانی کشتی آزاد در دو گروه برگزار می‌شود. در گروه یک تیم‌های روسیه، آمریکا، جمهوری آذربایجان و گرجستان و در گروه دو ایران، ترکیه، هند و مغولستان قرار دارند.

تیم ملی کشتی آزاد ایران در نخستین مسابقه خود صبح پنج‌شنبه با ترکیه، قدرترین حریفش در این گروه مسابقه داد و به برتری قاطع ۸ بر صفر رسید. ایران بعداز ظهر پنج‌شنبه نیز با هند مسابقه خواهد داد.

تیم ملی ایران پیش از این هفت مرتبه قهرمان این مسابقات و ۱۱ مرتبه هم نایب قهرمان شده بود.

بیشتر بخوانید:

مخالفت وزارت خارجه ایران با حضور تیم کشتی آمریکا در ایران

Share