Share

وحید طلایی، عضو کمیته حقوقی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی می‌گوید تحت «فشار بازجویان» است تا به «ارتباط با سازمان تروریستی منافقین» (مجاهدین خلق) اعتراف کند.

 

به گزارش تارنمای کلمه، وحید طلایی طی نامه سرگشاده‌ای خطاب به عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران افزوده که در مراحل بازجویی اتهام ارتباط با سازمان مجاهدین خلق را «منکر» شده است.

 

ایران، سازمان مجاهدین خلق را که از گروه‌های مخالف این کشور است به عنوان «گروهک تروریستی» معرفی می‌کند.

 

وحید طلایی افزوده: «روزنامه جوان و سایت جوان آنلاین (متعلق به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) و همچنین دوهفته نامه ۹ دی مطالب کذبی را علیه اینجانب و به نقل از پرونده تشکیل شده، منتشر کرده و دیگر رسانه‌های همسو نیز اقدام به بازنشر آن نموده‌اند. جای این پرسش خالی است: در شرایطی که اطلاعات پرونده های کیفری (به ویژه در مورد جرایم امنیتی) در مرحله بازپرسی محرمانه تلقی می‌شود، به طوری که وکیل متهم نیز حق مطالعه آن را ندارد، چگونه است که این دو نشریه مرتباً چنین مطالبی را که در هیچ دادگاه صالحه اثبات نگردیده، برخلاف اصل شرعی و قانونی برائت منتشر می‌کنند؟»

 

وی در این نامه اعلام کرده که بازپرس بازپرس شعبه دوم بازپرسی امنیت (مستقر در زندان اوین)، مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال وثیقه جهت تبدیل قرار بازداشت موقت تعیین کرده که با وجود تأمین آن آزاد نشده است.

 

وحید طلایی از دادستان تهران خواسته تا نسبت به تعیین تکلیف نهایی پرونده و آزادی‌اش اقدام کند

طلایی افزوده: «مجدداً در تاریخ ۱۳۸۹/۱۱/۳۰ برابر اعلام بازپرس مربوطه مبلغ ١٠٠ میلیون ریال به مبلغ وثیقه اضافه شد که پس از تأمین مبلغ اضافی، باز هم گشایشی حاصل نگردید.»

 

عضو کمیته حقوقی ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی از دادستان تهران خواسته تا نسبت به تعیین تکلیف نهایی پرونده و آزادی‌اش اقدام کند.

 

وحید طلایی هفتم مهر سال گذشته بازداشت شد و هم‌اکنون در بند ۲۰۹ زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد. وی پیش‌تر نیز در ۱۵ اردیبهشت ٨٩ بازداشت شده بود اما دوم خرداد ٨٩ از زندان آزاد شد.

 

بلاتکلیفی دو زندانی
تارنمای میزان خبر نیز گزارش داده که جعفر گنجی و آرش نجبایی، دو تن از بازداشتی‌های راهپیمایی روز ۲۵ بهمن ٨٩ که از «علاقه‌مندان نهضت آزادی» هستند، در بلاتکلیفی به‌سر می‌برند.

 

به گزارش میزان خبر، از وضعیت جعفر گنجی خبری در دست نیست و آرش نجبایی به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شده و در بلاتکلیفی به سر می‌برد.

 

در همین حال تارنمای کلمه خبر داده که آرش سقر، فعال سیاسی ترکمن، با گذشت ۱۸ ماه از بازداشت‌اش، از مرخصی «محروم» است و امکان ملاقات حضوری با خانواده اش را نیز ندارد.

 

آرش سقر، از اول آذر ماه ۸۸ در بازداشت به سر می برد. او ابتدا به جاسوسی برای ترکمنستان متهم شد و سپس با تبرئه از این اتهام، به اقدام علیه امنیت ملی متهم و از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به هشت سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از فعالیت در احزاب، رسانه ها و مطبوعات محکوم شد.

 

دادگاه تجدیدنظر، آرش سقر را به پنج سال حبس تعزیری و پنج سال محرومیت از فعالیت در احزاب، رسانه‌ها و مطبوعات محکوم کرده است.

 

بنا بر این گزارش این فعال ترکمن در حال گذراندن دوران محکومیت خود در بند ۳۵۰ اوین است.

 

آزاده قرنجی، همسر آقای سقر به تارنمای روزآنلاین گفته است که همسرش نماینده اهل تسنن در ستاد انتخاباتی میرحسین موسوی بوده و بی‌گناه است و باید آزاد شود.

 

Share