Share

پرویز سروری، یکی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی ایران گفته است «گروهک‌های تروریستی» خطوط لوله گاز را در قم منفجر کرده‌اند.

 

سروری، امروز یکشنبه ٢١ فروردین ١٣٩٠ به خبرگزاری مهر گفت وزارت اطلاعات و نیروی انتظامی باید پوشش امنیتی خطوط انتقال انرژی را افزایش دهند.

 

به گفته وی، «گروهای تروریستی با خرابکاری درخط لوله انتقال گاز استان قم به دنبال ایجاد ناامنی در مسیر انتقال انرژی در کشور هستند.»

 

نماینده تهران افزود کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس برای بررسی امنیت خطوط انتقال انرژی، جلسه ویژه‌ای را با وزارت نفت، اطلاعات و نیروی انتظامی برگزار خواهد کرد.

 

بامداد ۱۹ فروردین جاری سه رشته خطوط لوله انتقال گاز ایران در استان قم منفجر شد. ۲۲ بهمن ماه سال گذشته نیز انفجار مشابهی در خطوط گاز استان قم رخ داده بود.

 

چند روز پیش نیز علیرضا سلیمی یکی دیگر از نمایندگان مجلس ایران در گفت‌وگو با تارنمای خانه ملت گفته بود احتمال ارتباط این «اقدام خرابکارانه» با انفجار دو ماه پیش در این خطوط وجود دارد.

 

پرویز سروری: گروهای تروریستی با خرابکاری درخط لوله انتقال گاز به دنبال ایجاد ناامنی در مسیر انتقال انرژی در کشور هستند

وی افزود: «احتمال اینکه انفجار این خطوط انتقال گاز در ارتباط با انفجار قبلی باشند و هر دو انفجار از سوی یک گروه خرابکار انجام شده باشد، به طور قوی وجود دارد و کارشناسان امنیتی کشور در حال پیگیری این مسئله هستند.»

 

علیرضا سلیمی گفته است: «محل انفجار حدود ۱۰۰ کیلومتر با محل انفجار قبلی فاصله دارد و در این انفجار سه خط لوله ۵۶ اینچی انتقال گاز که خطوط اصلی انتقال گاز جنوب به مناطق شمالی کشور هستند، دچار آسیب شده است.»

 

این نماینده مجلس با بیان اینکه این انفجار تلفات جانی در پی نداشته است، افزود: «در این حادثه تنها چند تن از افرادی که برای جلوگیری از سرایت آتش‌سوزی و خاموش کردن آتش در محل حاضر شده بودند، دچار جراحت جزیی شده‌اند.»

 

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت انفجارهای خطوط انتقال گاز را برعهده نگرفته است.

 

Share