Share
میلاد احمد مدثر، سخنگوی والی ارزگان گفت که ملا کریم و چهار تن ازافرادش، شب شنبه ۲۰ فروردین، از منطقه خوت شهرک چارچینو بازداشت شده‌اند.
 
به گفته مدثر، دراین عملیات چند قبضه سلاح و مقادیری مهمات نیز از سوی قوای مشترک کشف و ضبط شده است.  تا اکنون گروه طالبان در مورد بازداشت ملا کریم اظهار نظری نکرده است.
 
دفتر مطبوعاتی آیساف، نیروهای کمک به تامین امنیت در ارزگان بدون اشاره به بازداشت ملا کریم، از تشدید عملیات این نیرو‌ها در ارزگان خبر داده است.
 
برپایه اطلاعات منتشر شده از سوی آیساف، طی یک هفته اخیر ده تن از فرماندهان محلی طالبان در مناطق مختلف ولایت ارزگان بازداشت شده‌اند.
 
همزمان با گرم شدن هوا، نگرانی‌ها در افغانستان در مورد توسعه دامنه فعالیت شبه نظامیان طالبان و دیگر گروهای مسلح افراطی نیز رو به افزایش نهاده است.
 
طی یک هفته اخیر ده تن از فرماندهان محلی طالبان در مناطق مختلف ولایت ارزگان بازداشت شده‌اند
 
روز شنبه ۲۰ فروردین، ژنرال دیوید پتریوس فرمانده ارشد نظامیان خارجی در افغانستان در اظهاراتی سال ۲۰۱۱ را سالی سرنوشت ساز برای افغانستان خواند.
 
با وصف این ژنرال پتریوس که درکابل با خبرنگاران سخن می‌گفت یک بار دیگر بر سپردن مسئولیت تامین امنیت به نیروهای امنیتی افغان تا پایان سال ۲۰۱۴ تاکید کرد و افزود که جامعه بین‌المللی بعد از این زمان با دولت افغانستان باقی خواهند ماند.
 

مارک سدویل نماینده ارشد غیر نظامی ناتو نیز درآستانه پایان ماموریت‌اش درافغانستان از «نبردهای سخت» خبرداده است اما گفته است که «برای پیروزی» باید گفتگو‌های سیاسی با طالبان صورت بگیرد. 

Share