Share

ائتلاف بین‌المللی به رهبری ایالات متحده در یک حمله هوایی مجتمع اصلی پزشکی در غرب موصل را به عنوان یکی از مقرهای فرماندهی داعش هدف قرار داده‌است.

نیروهای عراقی در موصل – عکس آرشیوی

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، نیروهای ائتلاف بین‌المللی به رهبری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کردند که جمعه ۱۷ فوریه در حمله‌ای هوایی یک مجتمع پنج‌طبقه پزشکی را که به مقر فرماندهی داعش در غرب موصل بدل شده‌بود، بمباران کردند.

نبرد برای بازپس‌گیری موصل از دست داعش که در آن ۱۰۰ هزار نفر از سربازان عراقی، نیروهای کرد و شبه‌نظامیان شیعه شرکت دارند از ۱۷ اکتبر گذشته آغاز شد.

این شهر از ژوئن ۲۰۱۴ در کنترل داعش است، اما نیروهای عراقی توانسته‌اند شرق آن را از کنترل این گروه خارج کنند. از اواسط ژانویه امسال دور جدید نبرد موصل با حمله به غرب آن آغاز شد.

نیروهای ائتلاف در بیانیه خود پس از انجام این حمله نوشتند که بر اساس اطلاعات جمع‌آوری‌شده پیش از انجام آن، مطمئن شده‌اند که داعش از این مجتمع استفاده‌ پزشکی‌ نمی‌کند و غیرنظامیان به آن دسترسی ندارند.

با این حال، داعش در یک اعلامیه آنلاین گفت که بر اثر حمله هوایی جمعه، ۱۸ تن ــ که اغلب آنها را زنان و کودکان تشکیل می‌دادند ــ کشته و ۴۷ تن دیگر مجروح شده‌اند.

رسانه‌های مستقل به غرب موصل دسترسی ندارند و امکان تأیید یا تکذیب این اخبار وجود ندارد.


بیشتر بخوانید

آغاز حمله به غرب موصل؛ اغلب فرماندهان داعش کشته‌ شدند

Share