Share

غلام‌حسین محسنی‌ اژه‌ای، دادستان کل و سخنگوی قوه قضائیه ایران از پیگیری قضایی فیلم «ظهور نزدیک است» خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محسنی اژه‌ای امروز در یک نشست خبری در تهران گفت: «در این زمینه تاکنون شکایت خصوصی ندیدم اما مدعی‌العموم (دادستان) این مسأله را در حال بررسی دارد.»

 

همچنین تارنمای خبرآنلاین به نقل از اژه‌ای گزارش داد: «برخی از موارد در این سی‌دی گفته شده که همین الان خلافش ثابت شده. چرا این کار را می‌کنند؟ از طرف دیگر نسبت‌هایی به افراد داده‌اند که این افراد تکذیب کرده‌اند. آقایان قائمی، ری‌شهری و کورانی این مسئله را تکذیب کرده‌اند و این نشر کذب است. برخی از مسایل که صحیح نیست منتشر می‌شود و این موجب تشویش اذهان است.»

 

این بخش از سخنان سخنگوی قوه قضائیه ایران در خبرگزاری ایسنا منتشر نشده است.

 

در چند هفته اخیر، انتشار «فیلم مستند ظهور نزدیک است» به کارگردانی علی‌اصغر سیحانی، واکنش‌های تندی را در پی داشته است.

 

روزنامه کیهان: فیلم «ظهور نزدیک است» با هدف «تبلیغات انتخاباتی» ساخته شده است

در این فیلم گفته شده است که «به‌زودی دوازدهمین امام شیعیان ظهور می‌کند.»

 

آیت‌الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه، انتشار این فیلم را «مشکوک» توصیف کرده است.

 

همچنین روزنامه کیهان که مدیر آن را آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران منصوب می‌کند، در سرمقاله‌ای با انتقاد از این فیلم نوشت که این فیلم با هدف «تبلیغات انتخاباتی» ساخته شده است.

 

محسنی‌اژه‌ای در بخش دیگری از این نشست خبری گفت دادگاه دو آمریکایی که در ایران در بازداشت هستند، اردیبهشت ۱۳۹۰ برگزار می‌شود.

 

۱۷ بهمن سال گذشته نیز دادگاه سه آمریکایی در تهران برگزار شده بود.

 

شین بائر، سارا شورد و جاش فاتال، سه کوهنورد آمریکایی هشتم مرداد ماه سال ٨٨ در منطقه مرزی ایران و عراق به اتهام «عبور غیر قانونی از خط مرزی ایران با عراق» بازداشت شدند.

 

به گفته مقام‌های ایرانی این سه تبعه آمریکا برای «جاسوسی» وارد ایران شده‌اند، این در حالی است که خانواده آن‌ها از «ورود اشتباهی» سخن می‌گویند و یکی از این کوهنوردان، منکر ورود به خاک ایران شده ‌است.

 

سارا شورد، یکی از این متهمان که ۲۳ شهریورماه امسال به قید وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی آزاد شده بود، در دادگاه ۱۷ بهمن سال گذشته شرکت نکرد.

 

پیش از این، عباس جعفری دولت‌آبادی، دادستان تهران در روز چهارم آبان‌ماه سال جاری گفته بود در صورتی که سارا شورد برای جلسه دادگاه حضور نیابد وثیقه‌ای که سپرده است، ضبط می‌شود.

 

سفیر سوئیس در رابطه با شرکت نکردن شورد در دادگاه گفت: «این تصمیم شخصی شورد بود و من از علت حاضر نشدن وی در دادگاه اطلاعی ندارم.»

 

Share