Share

حال آرش صادقی، فعال سیاسی زندانی در بند ۳۵۰ زندان اوین رو به وخامت است. مسئولان زندان کماکان از اعزام او به بیمارستان امتناع می‌کنند.

آرش صادقی که پس از اعتصاب غذا شدیداً بیمار شد – عکس آرشیوی

به گزارش وب‌سایت خبری «هرانا»، وابسته به مجموعه فعالان حقوق بشر ایران، حال آرش صادقی که از عوارض اعتصاب طولانی‌مدت غذا رنج می‌برد، رو به وخامت است.

آرش صادقی و گلرخ ابراهیمی ایرایی، همسر او هر دو در زندان اوین محبوس هستند. آرش صادقی چندی پیش در اعتراض به بازداشت گلرخ ایرایی به دلیل نوشتن یک داستان کوتاه منتشرنشده درباره سنگسار دست به اعتصاب غذای طولانی زد. او پس از ۷۱ روز و با اعزام گلرخ ایرایی به مرخصی اعتصاب خود را شکست و با بازداشت مجدد او اعتصاب دیگری را برای چند روز آغاز کرد.

به گزارش هرانا، اعتصاب غذای دوم آرش صادقی سوم بهمن‌ماه آغاز و او از ششم بهمن به بند ۳۵۰ اوین منتقل شد. آرش صادقی چند روز بعد به دلیل وخامت حال و وعده مساعد دادستانی اعتصاب خود را شکست.

بر اساس این گزارش، آرش صادقی به خونریزی معده و کولیت روده مبتلا شده و عفونت ریه او به‌سبب عدم دسترسی پزشکی پیشرفت کرده‌است. آرش صادقی به دلیل عفونت ریه به بیماری تنگی‌نفس دچار شده‌است. او همچنین از نارسایی کلیه بر اثر اعتصاب غذا رنج می‌برد.

هرانا از قول یک منبع نزدیک به خانواده صادقی گزارش داده که «ضابطین سپاه» با مرخصی و درمان آرش صادقی مخالفت کرده‌اند.

او آخرین بار ۱۸ بهمن‌ماه و پس از پایان اعتصاب غذای دوم خود به بیمارستان امام خمینی منتقل شده‌بود.


بیشتر بخوانید

آرش صادقی بار دیگر دست به اعتصاب غذا زد

Share