Share

بهاره هدایت و مهدیه گلرو، دو فعال دانشجویی زندانی از روز شنبه گذشته به سلول انفرادی منتقل شده‌اند.

به گزارش تارنمای کلمه، مسئولان زندان و دادستانی هیچ دلیلی برای انتقال این دو زندانی بند متادون زنان در زندان اوین ارائه نداده‌اند.

بهاره هدایت و مهدیه گلرو روز سه‌شنبه گذشته پس از چهار ماه محرومیت از ملاقات و تماس تلفنی با اعضای خانواده خود موفق به دیدار آن‌ها شدند.

تارنمای جنبش راه سبز (جرس) خبر داده است که خانواده‌ این زندانیان امروز برای ملاقات هفتگی به زندان اوین رفته‌ و در آن‌جا متوجه شده‌اند که مهدیه گلرو و بهاره هدایت ممنوع الملاقات شده و هر دو به انفرادی منتقل گردیده‌اند.

در ملاقات امروز هر دوی آن‌ها گفته‌اند که از سلول انفرادی به سالن ملاقات آورده شده بودند

این گزارش می‌افزاید در آخرین لحظات با ملاقات کابینی این دو دانشجو موافقت شد، اما هر دوی آن‌ها گفته‌اند که از سلول انفرادی به سالن ملاقات آورده شده بودند.
 

بهاره هدایت، عضو شورای مرکزی و سخنگوی دفتر تحکیم وحدت و فعال کمپین یک میلیون امضا، از نیمه‌شب دهم دی‌ماه سال ۸۸ در زندان اوین به‌سر می‌برد.

وی در دهم دی‌ماه، برای پنجمین بار طی چهار سال اخیر بازداشت و روانه بند ۲۰۹ زندان اوین شد. این فعال دانشجویی در دادگاه به ۹ سال و نیم حبس تعزیری محکوم شد و حکم‌اش بدون هیچ تغییری به تأیید دادگاه تجدیدنظر رسید. این حکم، سنگین‌ترین حکم قضایی است که از ابتدای تأسیس انجمن‌های اسلامی دانشگاه‌ها برای یکی از اعضای این تشکل‌ها صادر شده است.

بهاره هدایت پیش از این در تجمع جنبش زنان در ۲۲ خرداد ۸۵ و سپس ۱۸ تیر ۸۶ در تحصن اعضای دفترتحکیم وحدت مقابل دانشگاه امیرکبیر، تابستان ۸۷ در منزل پدری، هنگام سال تحویل ۸۸ مقابل زندان اوین بازداشت شده بود.

هفته گذشته تشکل غیر دولتی «اتحادیه دانشجویان اروپا»، در سی‌امین سالروز تولد بهاره هدایت، خواستار آزادی فوری وی شده بود.

مهدیه گلرو، دانشجوی محروم از تحصیل و عضو شورای دفاع از حق تحصیل نیز آبان‌ماه سال گذشته بازداشت و حکم دو سال حبس وی در دادگاه تجدید نظر تأیید شد. گلرو پیش از این به یک سال حبس تعلیقی محکوم شده بود که با احتساب آن، وی جمعأ به تحمل سه سال حبس محکوم شده است.
 

 

Share