Share

حمیدرضا مؤمنی، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم می‌گوید طبق اعلام مسئولان در اواخر دولت قبلی حدود سه‌هزار میلیارد تومان اراضی مختلف در جزیره قشم به افراد یا سازمان‌های مختلف واگذار شده که منجر به تشکیل ۴۱ پرونده قضایی شده است.

جزیره قشم ـ عکس از آرشیو

جزیره قشم ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) حمیدرضا مؤمنی دوشنبه ۲ اسفندماه ضمن اعلام این خبر گفت ۴۱ پرونده مذکور تا پایان سال ۱۳۹۶ تعیین تکلیف می‌شود و تاکنون یک‌هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان از سه‌هزار میلیارد تومان مورد نظر بازگردانده شده است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم همچنین افزود که نمی‌توان به صراحت گفت زمین‌های واگذار شده به افراد خاص یا سازمان‌های خاص بوده است، اما «شبهات مختلفی در زمینه‌ انعقاد قرارداد مابین وجود داشت که در نهایت به اختلاف تبدیل شد که در این زمینه باید دستگاه قضایی رای صادر می‌کرد.»

به‌گفته مؤمنی بخشی از این پرونده‌ها بررسی شده و سایر پرونده‌ها نیز در دست بررسی است.

روزنامه شرق در تیرماه سال ۱۳۹۴ از ١٣ هزار میلیارد تومان تخلف در واگذاری‏‌های رانتی اراضی در قشم در دوران دولت محمود احمدی‌نژاد خبر داده و گفته بود دو تن از مدیران بازداشت و یک مدیر دیگر نیز ممنوع‌الخروج شده‌اند.

شرق عمده تخلف‌ها را در واگذاری مدیریت و اراضی «فرودگاه قدیم قشم» و «بندر درگهان» عنوان کرده و نوشته بود ؛ ٩ هزار میلیارد تومان در واگذاری فرودگاه قدیم و چهار هزار میلیارد تومان در درگهان تخلف صورت گرفته است.

Share