Share

بر اساس آمار یونیسف از گرسنگی در جهان، به‌دلیل سوء تغذیه، خطر گرسنگی نزدیک به ۱,۴ میلیون کودک در کشورهای نیجریه، سومالی، سودان جنوبی و یمن را تهدید می‌کند.

به‌گزارش خبرگزاری آلمان، یونیسف در گزارش خود گفته است در یمن که از دو سال پیش جنگ بر آن حاکم است حدود ۴۶۲ هزار کودک از سوء تغذیه حاد در رنج‌اند. این رقم افزایش ۲۰۰ درصدی سوء تغذیه در این کشور را نسبت به سال ۲۰۱۴ نشان می‌دهد.

در شمال شرق نیجریه که مدام تحت حملات گروه تندرو بوکو حرام قرار دارد، ۴۵۰ هزار کودک دچار سوء تغذیه هستند. این رقم در سودان جنوبی که دچار جنگ داخلی است بیش از ۲۷۰ هزار کودک و در سومالی حدود ۱۸۵ هزار کودک است. یونیسف گفته است شمار کودکان دچار سوء تغذیه در سومالی، در ماه‌های آینده ممکن است به ۲۷۰ هزار کودک برسد.

آنتونی لیک، مدیر یونیسف می‌گوید: «برای بیش از یک میلیون کودک زمان به پایان می‌رسد و ما هنوز می‌توانیم آن‌ها را نجات دهیم.»

به‌گفته آنتونی لیک، سوء تغذیه شدید و قحطی عمده کنونی توسط انسان ایجاد شده و بشریت نیاز به اقدام سریع دارد. تراژدی قحطی سال ۲۰۱۱ در شاخ آفریقا نباید تکرار شود.

یونیسف همچنین گفته است که مردم سومالی را خشکسالی نیز تهدید می‌کند. نزدیک به نیمی از جمعیت سومالی، یعنی حدود ۶,۲ میلیون نفر دچار ناامنی غذایی حاد هستند و نیاز به کمک دارند.

در ایالت یونیتی سودان جنوبی نیز که در آن قحطی اعلام شده حدود ۲۰ هزار کودک زندگی می‌کنند. بدین ترتیب اگر اقدامی صورت نگیرد شمار کسانی که در کل این کشور از قحطی در رنج‌اند از ۴,۹ میلیون نفر به ۵,۵ نفر خواهد رسید.

بیشتر بخوانید:

خطر مرگ بر اثر گرسنگی ۸۰ هزار کودک نیجریه‌ای را تهدید می‌کند

Share