Share

نشست دوم «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» صبح پنجشنبه ۵ اسفند برگزار شد. ساعاتی پس از آغاز این نشست لیست ۱۰ نفره‌ای به عنوان نامزدهای انتخاباتی این جبهه برای شرکت در انتخایات ریاست جمهوری ۹۶ منتشر و دقایقی بعد جمع‌آوری شد. علیرغم اظهار تمایل محسن رضایی برای قرار گرفتن در لیست جبهه، نام او در لیست منتشر شده قرار نداشت.

نشست امروز «جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» قرار است از میان ۵۰ تن که خود را برای نامزدی انتخابات ریاست جمهوری از سوی این جبهه کاندید کرده بودند ۱۰ نفر را به عنوان نامزدهای نهایی انتخاب کند.

فهرستی که «خبرگزاری دانشجو» منتشر کرده به این شرح است:

۱-مهرداد بذرپاش
۲-محمد مهدی زاهدی
۳-سعید جلیلی
۴-علیرضا زاکانی
۵-محمدباقر قالیباف
۶-حمیدرضا حاجی بابایی
۷-سیدابراهیم رئیسی
۸- الیاس نادران
۹-شاهین میرمحمدی
۱۰-سیدمسعود میرکاظمی

محمدحسن رحیمیان،  رئیس هیات مؤسس«جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی» در سخنان افتتاحیه خود گفت: «متاسفانه شاهد هستیم دغدغه‌ها و مطالبات برحق رهبر معظم انقلاب عموماً بر زمین مانده است»

او تنها راه برطرف کردن دغدغه‌های خامنه‌ای را «همدلی و همسویی مجموعه نیروهای انقلاب اسلامی» دانست.

لیست انتشار یافته با این که کاندیداهای مورد نظر برخی دیگر از تشکل‌های اصولگرا را در بر دارد و از جمله نام سعید جلیلی، حمیدرضا حتجی‌بابایی و محمد باقر قالیباف را در خود جای داده است اما نام  محسن رضایی را در بر نمی‌گیرد و انتشار و سپس تکذیب آن حاکی از اختلافات درونی نیروهای اصولگرا بر سر لیست نهایی است.

مهدی محمدی از اعضای مؤسس جبهه در گفتگو با خبرگزاری مهر لیست منتشر شده را تکذیب و اعلام کرد لیست کاندیداها بعد از ظهر امروز پس از رای گیری منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید

امتناع رئیسی از نامزدی ریاست جمهوری، دست‌درازی روحانی به سبد رأی اصول‌گرایان

Share