Share

جمعی از کارگران شهرداری اهواز می‌گویند از آن جا که دستمزدها کفاف زندگی‌شان را نمی‌دهد ناگزیرند برای گذران زندگی خود به کار ساختمانی بپردازند و همسرانشان نیز در کنار خیابان دستفروشی کنند. آن‌ها خواهان افزایش دستمزدها در سال آینده هستند.

کارگران شهرداری اهواز پس از پایان کار در شهرداری به کار ساختمانی می پردازند

این کارگران که به نوشته خبرگزاری کار ایران (ایلنا) در منطقه ۴ شهرداری اهواز کار می‌کنند گفته‌اند دستمزد ۸۱۲ هزار تومانی هزینه‌های زندگی آن‌ها را پوشش نمی‌دهد و برای این که بتوانند مواد غذایی مانند گوشت یا سایر کالاهای مورد نیاز خانواده‌شان را تامین کنند به ناگزیر پس از کار در شهرداری به شغل دوم بپردازند که اغلب کار ساختمانی است.

کارگران گفته‌اند با وجود سال‌ها سابقه کار اجاره‌نشین‌اند و تامین حداقل هزینه‌های خانواده مستلزم آن است که همسرانشان نیز با مشاغلی از قبیل دستفروشی در خیابان‌ها اندکی درآمد برای خانواده کسب کنند.

این کارگران خواسته‌اند مزدها در سال ۹۶ به نحوی افزایش یابد که آن‌ها مجبور نباشند برای تامین زندگی خود کار دوم و سوم داشته باشند.

حداقل دستمزد کنونی کارگران کمتر از یک سوم مبلغی است که خط فقر محسوب می‌شود.

در استانه سال نو، تشکل‌های کارگری از دولت و کارفرمایان خواسته‌اند دستمزدها را در سال ۹۶ به نحوی تعیین کنند که  هزینه زندگی یک خانواده را تامین کند.


اخبار کارگری زمانه

سیزدهمین روز اعتصاب کارگران فولاد اهواز برای پرداخت مزدها

اعتراض ۴۵ کارگر پتروشیمی «تکس آریا» به حکم اخراج

ما از فقر خسته شده‌ایم

تظاهرات صدها تن از کارگران، معلمان بازنشسته و کارکنان مخابرات مقابل مجلس

حداقل دستمزد سال ۹۶: تأکید بر فقر کارگران بدون ارائه راه‌حل

شکاف ۶۰ درصدی دستمزد کارگران با هزینه‌های زندگی

Share