Share

سازمان ملل می‌گوید بر اثر درگیری‌های نظامی در جبهه‌های مختلف استان حلب واقع در شمال سوریه حدود ۶۶ هزار نفر آواره شده‌اند.

آوارگان سوری ـ عکس از آرشیو

آوارگان سوری ـ عکس از آرشیو

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل در گزارشی که روز یکشنبه ۵ مارس / ۱۵ اسفند منتشر کرده، آورده است: «این آمار شامل نزدیک به ۴۰ هزار نفر آواره در الباب و شهر همسایه آن «تادف»، و همچنین ۲۶ هزار نفر دیگر در منطقه شرق الباب می‌شود.»

الباب مقر مهم گروه «دولت اسلامی» (داعش) در شمال سوریه بود که توسط ارتش ترکیه و نیروهای شورشی هم‌پیمان آن پس از هفته‌ها نبرد سخت در تاریخ ۲۳ فوریه / ۵ اسفند تصرف شد.

همچنین نیروهای رژیم بشار اسد که از سوی جنگنده‌های روسی پشتیبانی می‌شوند نیز از ماه ژانویه حملاتی را برای متلاشی کردن مواضع داعش در جنوب شرق استان حلب آغاز کرده‌اند.

به‌گفته سازمان ملل «۳۹ هزار و ۷۶۶ نفر از الباب گریخته‌ و به مناطق دیگری در شمال سوریه که تحت کنترل دیگر نیروهای شورشی هستند رفته‌اند.»

دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل می‌گوید آن‌ها به دلیل خطرات ناشی از انفجار بمب و مهمات منفجر نشده پراکنده توسط داعش، از بیم جان خود گریخته‌اند.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه که مقر آن در لندن است شنبه ۴ مارس / ۱۴ اسفند اعلام کرد که در طول هفته گذشته بیش از ۳۰ هزار نفر غیرنظامی که بیشتر آن‌ها زن و کودک هستند بر اثر پیشروی ارتش سوریه در شرق استان حلب از این منطقه گریخته‌اند.

Share