Share

یک فیلم سه ‌بُعدی اروتیک در مدت یک هفته بیش از آغاز نمایش «آواتار» در هنگ‌کنگ فروش کرد.

به گزارش تارنمای مجله اکسپرس، چاپ فرانسه، در آغاز سال ۲۰۱۰ میلادی فیلم سه بُعدی «آواتار» ساخته جیمز کامرون که از آن به‌عنوان «آینده سینما» یاد کردند؛ میلیون‌ها تماشاگر را به سالن‌های سینما کشاند.

«آواتار» از دسامبر سال ۲۰۰۹ که به روی پرده سینماها رفت، تا پایان ماه مه ۲۰۱۰ بیش از ۷/۲ میلیارد دلار آمریکا فروش کرد.

یک سال پس از این موفقیت یک فیلم دیگر سه بُعدی تماشاگران هنگ‌کنگی و تایوانی را به سوی سالن‌های سینما کشاند.

این فیلم «سکس و ذن سه بُعدی: اوج سرخوشی» 3D Sex and Zen: Extreme Ecstasy ساخته کریستوفر سان‌لاپ‌کی است که سه میلیون دلار خرج برداشته است.

استقبال سینمادوستان و کنجکاوان برای تماشای این فیلم چنان است که در هنگ‌کنگ ۷۰ درصد صندلی‌های سالن‌های سینما در سئانس‌های مختلف رزرو می‌شوند

این کارگردان پیش از این در سال ۱۹۹۱ فیلم «سکس و ذن» را ساخته بود و فیلم جدید بازسازی همین فیلم به شکل سه بُعدی آن است.

این فیلم به‌عنوان نخستین فیلم اروتیک سه بُعدی در جهان از روز ۱۴ آوریل در هنگ‌کنگ و تایوان به نمایش گذاشته شده است.

«سکس و ذن سه بُعدی: اوج سرخوشی» در اولین هفته نمایش خود با دو میلیون و ۸۰۰ هزار دلار فروش در هنگ‌کنگ رکورد «آواتار» که دو میلیون و ۶۰۰ هزار دلار بود را شکست.

این فیلم الهام‌گرفته از یک اثر ادبی اروتیک چینی در قرن ۱۷ میلادی به نام «گوشت، به‌عنوان فرش عبادت» است.

فیلم داستان مرد جوانی است که با اشراف‌زاده‌ای دوست می‌شود و به دنیای خوش‌گذرانی‌های خاندان سلطنتی مینگ پا می‌گذارد. تأکید فیلم بر صحنه‌های شادخواری و خوش‌گذرانی، تماشاگران را جذب آن کرده است.

با وجود فروش بالای «سکس و ذن سه بُعدی: اوج سرخوشی»، در هنگ‌کنگ افراد کمتر از ۱۸ سال اجازه دیدن این فیلم را ندارند و نمایش آن در چین به‌طور کلی ممنوع اعلام شده است.

با این حال استقبال سینمادوستان و کنجکاوان برای تماشای این فیلم چنان است که در هنگ‌کنگ ۷۰ درصد صندلی‌های سالن‌های سینما در سئانس‌های مختلف رزرو می‌شوند. بدین ترتیب مردم بسیاری از چین به هنگ‌کنگ رفته و به تماشای فیلم می‌نشینند.

چنین نقل مکانی از چین به هنگ‌کنگ برای دیدن یک فیلم تنها در سال ۲۰۰۷، به‌هنگام نمایش فیلم «شهوت، اخطار» ساخته انگ لی، کارگردان تایوانی‌تبار آمریکایی اتفاق افتاد. در آن زمان چین دو صحنه کلیدی از فیلم انگ لی را سانسور کرد و تماشاگران برای دیدن نسخه اصلی آن به هنگ‌کنگ می‌رفتند.

تا پیش از نمایش «سکس و ذن سه بُعدی: اوج سرخوشی»، رکورد فروش یک فیلم اروتیک در هنگ‌کنگ به نسخه نخست همین فیلم تعلق داشت.

در حالی که فیلم‌های اروتیک و پورنو بر روی اینترنت برای همگان قابل دسترس هستند، تولید فیلم سه بُعدی در این عرصه همچون قرص «ویاگرا»یی برای بازار این‌گونه فیلم‌ها خواهد بود.
 

 

Share