Share

هوشنگ فلاحتیان، معاون برق و انرژی وزیر نیرو از افزایش مصرف برق در تمامی بخش‌ها به‌ویژه بخش صنعت در سال جاری خبر داد.

مصرف برق در ایران در حالی افزایش یافته است که قیمت برق تابستان امسال بدون اعلام قبلی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت

مصرف برق در ایران در حالی افزایش یافته است که قیمت برق تابستان امسال بدون اعلام قبلی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) هوشنگ فلاحتیان گفت: «متوسط افزایش مصرف برق در سال جاری حدود ۲.۴ درصد ثبت شده اما این میزان برای بخش صنعت بیش از پنج درصد بوده است.»

به‌گفته فلاحتیان در حال حاضر ۵۷ درصد نیروگاه‌های کشور در اختیار بخش خصوصی است و برنامه این است که این میزان به ۸۰ درصد برسد.

مصرف برق در ایران در حالی افزایش یافته است که قیمت برق تابستان امسال بدون اعلام قبلی به میزان ۱۰ درصد افزایش یافت و علیرضا دائمی، معاون اقتصادی وزیر نیرو جمهوری اسلامی ایران بهمن‌ماه سال جاری از افزایش دوباره قیمت برق در برنامه ششم توسعه خبر داد. بدین ترتیب قیمت برق در دوران دولت حسن روحانی برای چهارمین بار گران می‌شود.

آرش کردی، مدیرعامل توانیر، شرکت زیرمجموعه وزارت نیروی ایران، در اردیبهشت‌ماه سال جاری پیش‌بینی کرده بود که امسال مصرف برق در ایران رشد سه تا پنج درصدی خواهد داشت و مصرف برق به ۵۳ هزار کیلووات ساعت خواهد رسید.

او مصرف برق کشور در سال گذشته را حدود ۲۲۰ میلیارد کیلووات ساعت اعلام کرد و گفت ایران در مصرف برق رتبه ۱۵ در جهان را دارد.

مصرف بالای برق خطراتی برای محیط زیست، بهداشت و سلامت انسان دارد. مصرف‌کنندگان برق زمانی که در مورد خطرات زیست‌محیطی، بهداشت و سلامت انسان آگاهی پیدا می‌کنند، بیشتر نسبت به مصرف بی‌رویه انرژی حساس می‌شوند و در مصرف صرفه‌جویی می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

«ایران رتبه ۱۵ مصرف برق در جهان را دارد»

کلید گرانی برق زده شد

Share