Share

رئیس مجلس خبرگان، آیت الله جنتی، دولت را متهم به اهمال در پیشبرد رهنمودهای ولی فقیه، سیدعلی خامنه‌ای، در باب “اقتصاد مقاومتی” کرده است. خود خامنه‌ای هم در سخنان دیروز خود در برابر خبرگان در این راستا سخن گفته است.

دولت واکنش نشان داده است: معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری به آیت الله جنتی نامه‌ای نوشته و گزارشی ضمیه آن کرده در مورد تلاش‌ها و دستاوردهای دولت در تبعیت از “اقتصاد مقاومتی” ولی فقیه.

روحانی، کرنش در برابر جنتی − عکس از آرشیو

روحانی، کرنش در برابر جنتی − عکس از آرشیو

احمد جنتی دبیر شورای نگهبان و رئیس مجلس خبرگان رهبری، در روز سه‌شنبه، ۱۷ اسفند، در مجلس خبرگان از حسن روحانی خواست درباره میزان عمل به رهنمود ولایی “اقتصاد مقاومتی” گزارش‌دهی کند. او گفت: “اگر کارهایی شده بگویید تا مردم خوشحال شوند، اگر نشده از مردم عذرخواهی کنید و بگویید چرا کاری نشده است.”

حسن روحانی روز بعد در یک سخنرانی گفت: “ما پیروز اقتصاد مقاومتی هستیم.” احمد جنتی چنین پاسخی را نپسندید. روز بعد، پنج‌شنبه ۱۹ اسفند، خبرگان به دیدار رهبر رفتند. در گزارشی که به خامنه‌ای دادند، علیه دولت فضاسازی کردند. خامنه‌ای اهمال مسئولان را تأیید کرد و گفت که طرح “اقتصاد مقاومتی” به درستی پیاده نشده است. در جلسه دیروز خودِ روحانی هم حضور داشت، اما به او اجازه دفاع از خود داده نشد. در حملاتی هم که در مجلس خبرگان به او کردند، به او اجازه دفاع از خود ندادند.

خبر روز جمعه، ۲۰ اسفند: گزارش‌دهی معاون اول رئیس جمهوری، اسحاق جهانگیری به آیت الله جنتی در مورد اقتصاد مقاومتی. خلاصه گزارش: دولت تلاشش را کرده است.

ترس از رد صلاحیت؟

دولت مقهور جنتی شد، و اکنون شیخ ریزاندام، چنان گردن برافراشته که دولت به او گزارش می‌دهد.

حسن روحانی برای کاندیدا شدن در انتخابات پیش رو باید از سد شورای نگهبان بگذرد، یعنی توسط احمد جنتی تأیید شود. ممکن است ترس از رد صلاحیت به بهانه عدم تبعیت کافی از رهنمودهای مقام معظم رهبری او را به تعظیم دربرابر جنتی واداشته و از این رو از معاون اولش خواسته به دبیر شورای نگهبان گزارش بدهد.


در همین زمینه

خامنه‌ای: من خیلی خوبم، اشکالات به مسئولان برمی‌گردد

Share