ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کارگران پارسیلون و خانواده‌هایشان: مطالبات ما را پرداخت کنید

کارگران پارسیلون روز پنجشنبه هم با خواست دریافت مزد عقب‌مانده و راه افتادن تولید کارخانه بار خانواده‌هایشان جلوی استانداری لرستان در خرم آباد اجتماع کردند.

کارگران کارخانه پارسیلون خرم آباد در پی اعتراضات و راهپیمایی‌های متعدد، روز پنجشنبه ۱۹ اسفند به همراه خانواده‌هایشان مقابل ساختمان استانداری لرستان اجتماع کردند و خواهان پرداخت مطالبات معوقه خود و بازگشایی کارخانه شدند.

تجمع روز پنجشنبه کارگران پارسیلون و خانواده‌هایشان مقابل استانداری لرستان

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) تجمع روز پنجشنبه کارگران قرارداد رسمی پارسیلون را در بر می‌گرفت که توسط خانواده‌هایشان همراهی می‌شدند. این کارگران حدود ۴۱ ماه است حقوق نگرفته‌اند.

کارخانه پارسیلون که از سال گذشته به دلیل میلیاردها نومان بدهی به نهادهای مختلف تعطیل شده است، بیش از ۵۰۰ کارگر دارد که ۱۳۰ تن آن‌ها رسمی هستند.

پارسیلون پس از ماه‌ها بلاتکیفی چندی پیش بابت بدهی‌های معوقه به چند بانک و نهاد دیگر واگذار شد و در نهایت قرار شد مدیریت آن به شرکت‌ آتیه دماوند واگذار و بازگشایی شود. یکی از مطالبات روز پنجشنبه کارگران تعیین شدن تکلیف واگذاری کارخانه و از سرگرفتن تولید بود.

کارگران در دوران بلاتکلیفی خود بارها به نهادهای مختلف متوسل شده‌اند. از جمله تجمعات روزمره‌ای مقابل استانداری لرستان، اداره کل دادگستری خرم آباد و سایر نهادها داشته‌اند.

کارخانه پارسیلون تولیدکننده الیاف فیلامنت نایلون و گرانول پلی‌آمید دارای قدمتی ۴۰ ساله است و  پیش از خصوصی سازی هزار کارگر داشت. ۱۷ سال پیش این کارخانه به بخش خصوصی واگذار شد و بدهی آن به بانک‌ها، دستگاه‌های اجرایی و کارگران و کارکنان بالغ بر ۱۴۰ میلیارد تومان ارزیابی می‌شود.

بیشتر بخوانید:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Omid

    این اوضاع طبیعیه ،در وقتیکه مملکت افتاده دست جریان های سیاسی چپ و راست،،و اصلن بهره وری و سرمایه‌گذاری مرده،،جاییکه سود بانکی ۲۳ درصده ،آخه کدوم عاقلی میاد رو تولید سرمایه‌گذاری کنه؟؟؟ این کشور فقط با پوله نفت و گاز زنده ست،،تولید مرده و با رانت سرپاست

  • alhajimakelorum

    یکی از روش های مدیریتی بچه آخوند ها اینستکه با برداشتن خرد خرد از حقوق مزدبگیران در واقع آنها را گروگان بگیرند تا یک وقت هوس اعتصاب نکنند. چون اگر اعتراضی بکنند آن طلب شان در خطر است.