Share

کارگران پیمانی شرکت «پایندان» در اعتراض به ۶ ماه تأخیر در پرداخت دستمزدهایشان تجمع کردند. آن‌ها گفتند نپرداختن دستمزدهایشان باعث شده که با مشکلات معیشتی زیادی روبرو شوند.

کارگران روز چهارشنبه ۱۸ اسفند مقابل شرکت «پایندان» واقع در منطقه سراب جهانگیر اجتماع کردند. آن‌ها خواستار پرداخت دستمزدهایشان پیش از رسیدن عید هستند و گفته‌اند در صورتی که مسئولان شرکت دستمزدشان را نپردازند به مقامات استان لرستان متوسل خواهند شد.

شرکت «پایندان» که مجری طرح خط لوله انتقال گاز سراسری دزفول‌ – کوهدشت است پیش‌تر نیز در رابطه با نپرداختن دستمزد کارگران و خسارات ناشی از انفجار لوله برای اهالی روستاهای محل مورد اعتراض قرار گرفته بود.

در مرداد سال جاری انفجار در خطوط انتقال پلی‌اتیلن سبب مجروح شدن کارگران و آسیب‌دیدن خانه‌ها و مزارع روستائیان شد در حالی که گفته می شود قبل از حفاری در رابطه با خطر انفجار هشدار داده شده بود.

تابستان سال گذشته نیز مسئولان شرکت با این توجیه که بودجه کافی برای ادامه کار ندارند، ادامه خط لوله سراسری دزفول‌ – کوهدشت را تا اطلاع ثانوی تعطیل کردند. مسئولان برای این که با اعتراض کارگران و اهالی بومی مواجه نشوند، کار را شبانه و ناگهانی تعطیل کردند که این امر منجر به شکایت کارکنان بومی به مراجع قضایی شد.


بیشتر بخوانید:

یک کارگر در پُلدختر زیر بلوک‌های دو تُنی ماند و جان باخت

کارگر عسلویه پس از اعتراض، اخراج شدند

بلبرینگ‌سازی تبریز: دومین روز اعتصاب در اعتراض به تعویق دستمزدها

تهدید کارگران پارک ملت مشهد به اخراج ادامه دارد

خطر بیکاری هزاران کارگر قرارداد موقت فرش ماشینی آران و بیدگل را تهدید می‌کند

سومین روز اعتصاب کارگران فاز ۲۲-۲۴ عسلویه

Share