Share

پلیس آلمان عملیات بزرگ خود در واکنش به تهدید حمله تروریستی در شهر اوفنبورگ را پایان داد. همزمان خطر یک حمله تروریستی در شهر اسن به بسته‌شدن بزرگترین مجتمع تجاری این شهر انجامید.

پلیس در برابر مجتمع خرید شهر اسن – عکس: AFP

به گزارش خبرگزاری «رویترز»، سخنگوی پلیس آلمان یکشنبه ۱۲ مارس اعلام کرد که نیروهای امنیتی شب گذشته و در پی دریافت اطلاعاتی مبنی بر احتمال یک حمله تروریستی در اوفنبورگ عملیات بزرگی را آغاز کردند و این عملیات امروز پایان یافته‌است.

اوفنبورگ شهری در ایالت بادن‌ـ‌وورتمبرگ آلمان در نزدیکی مرز فرانسه است.

آلمان پس از حمله‌های اسلام‌گرایان افراطی در فرانسه و بلژیک و به‌خصوص پس از حمله یک تونسی‌تبار به بازار کریسمس در برلین در دسامبر گذشته که ۱۲ کشته برجای گذاشت، به لحاظ امنیتی در وضعیت هشدار قرار دارد.

بنا به گفته پلیس، عملیات تروریستی قرار بوده یک کلوب شبانه را هدف قرار دهد.

شنبه نیز پلیس آلمان با یک تهدید تروریستی دیگر در اسن رویارو بود.

به گفته سخنگوی پلیس آلمان، شواهد حاکی از آن بود که قرار است شنبه ۱۱ مارس در مرکز خرید «لیمبکر پلاتز» در شهر اسن حمله‌ای از سوی برخی مهاجمان ناشناس رخ دهد.

پلیس آلمان از هویت احتمالی این مهاجمان اطلاعی ندارد. اما یک شهروند آلمانی خارج از آلمان که مرتبط با گروه دولت اسلامی (داعش) توصیف شده، طرز ساخت بمب و نیز مأموریت حمله به این مرکز خرید را از طریق شبکه‌های اجتماعی به افرادی داخل این کشور ارسال کرده‌است. به گفته رسانه‌های آلمانی، این شهروند آلمان در سوریه در کنار داعش می‌جنگد.

پلیس در واکنش به این تهدید، مرکز خرید یادشده در اسن را تعطیل و آن را بازرسی کرد. «لیمبرکر پلاتز» یکی از بزرگترین مراکز خرید آلمان محسوب می‌شود.

به گزارش رسانه‌های آلمانی، تا کنون دو مظنون به دست‌داشتن در این حمله ناکام‌مانده در شهر اوبرهاوزن دستگیر شده‌اند. از هویت این متهمان هنوز اطلاعاتی منتشر نشده است.

Share