Share

خوزستان باز هم گرفتار گرد و خاک شد. مدارس و دانشگاه‌های آبادان و خرمشهر در نوبت صبح روز سه‌شنبه ۲۴ اسفند به‌دلیل گرد و خاک بیش از حد مجاز تعطیل شدند.

به‌گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) عزیزالله شهبازی و ولی‌الله حیاتی فرمانداران آبادان و خرمشهر ضمن اعلام این خبر گفتند: «هواشناسی پیش‌بینی کرده است که تا پیش از ظهر توده گرد و خاک از شهرهای آبادان و خرمشهر خارج می‌شود، بنابراین ضرورتی برای تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در نوبت عصر وجود ندارد.»

شهبازی میزان آلاینده‌ها در روز سه‌شنبه را معادل ۲۲ برابر حد مجاز دانست و افزود: «مدارس برای ادامه فعالیت نیاز به شست‌وشو و پاکسازی دارند.»

در حالی‌که مشکل زیست‌محیطی گرد و خاک در خوزستان حاد شده است، معصومه ابتکار، رئیس سازمان حفاظت از محیط زیست ۱۷ اسفندماه جاری اعلام کرد که بر اساس مصوبه جدیدی در لایحه بودجه سال ۹۶، سه درصد از کل قراردادهای نفتی برای حل مشکلات زیست‌محیطی خوزستان هزینه خواهد شد.

اختصاص سه درصد از قراردادهای نفتی به استان خوزستان در شرایطی صورت می‌گیرد که در جریان بررسی لایحه بودجه سال ۹۶، ۱۰۰ میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای مقابله با کانون‌های داخلی ریزگرد در نظر گرفته شده بود.

بیشتر بخوانید:

بودجه ۹۶: فقط ۳ درصد از «قراردادهای نفتی» برای بحران خوزستان

خشکی رودخانه زهره، منشأ گرد و غبار در استان خوزستان

Share