Share

گروهی از کارکنان بیمارستان شهر کتالم رامسر در اعتراض به اخراج ۵۰ تن از کارکنان و کادر درمانی این بیمارستان روز ۲۵ اسفند دست به تحصن زدند. جمعی از اهالی کتالم نیز به نشانه حمایت از کارکنان بیمارستان، در تحصن شرکت کردند.

کارکنان بیمارستان و اهالی کتالم معترضند

به گزارش شبکه «راه دانا» ماجرا از ظهر روز ۲۴ اسفند آغاز شد که دانشگاه آزاد تنکابن، که بیمارستان کتالم به آن وابسته است، به بهانه کمبود منابع مالی حکم به اخراج ۵۰ تن از کارکنان و کادر درمانی بیمارستان داد. اخراج این ۵۰ تن عملا به تعطیلی بیمارستان خواهد انجامید.

 مردمی که برای حمایت به بیمارستان آمده بودند درهای بیمارستان را از داخل قفل کردند و مانع از خروج دکتر صلواتی معاون اداری مالی دانشگاه آزاد شدند.

 صلواتی گقته است بیمارستان از چند ماه پیش با مشکل مالی روبروست و توان پرداخت هزینه‌هایش را ندارد. او گفته زیان‌دهی بیمارستان در حد ۲ میلیارد تومان است.

یکی از ساکنان شهر گفته است: «بیمارستان کتالم نیاز لازم مردم منطقه کتالم و ساداتشهر است، نیاز دانشگاه آزاد تنکابن در برهه‌ای به داشتن بیمارستان بود و برای همین بیمارستان کتالم به اسم بیمارستان ثبت شد و الان دیگر نیازی به بیمارستان کتالم ندارد و برای همین در فکر تعدیل نیرو است.»

 شریعت‌نژاد نماینده مجلس به کارکنان بیمارستان که تا پایان اسفند بیکار می‌شوند قول داده است موقتا قرارداد کاری ۸۵ روزه‌ای با آنان بسته خواهد شد.

اغلب کارکنان بیمارستان کتالم اعم از کادر اداری و پرستاری سال‌هاست با قراردادهای موقت سه ماهه و شش ماهه کار می‌کنند و دستمزد آنان کمتر از حداقل دستمزد یک کارگر ساده است.

Share