Share

با وجود آغاز تعطیلات نوروزی در ایران، برخی معلمان حق‌التدریس حقوق پایان سال ۹۵ خود را دریافت نکرده‌اند. به دنبال اعلام این خبر وزارت آموزش و پرورش درباره علت این امر توضیح داده است.

طبق اعلام برخی معلمان حق‌التدریس استان کرمان، تا روز اول فروردین ۹۶ هیچ مبلغی به حساب آنان واریز نشده است

خبرگزاری تسنیم روز اول فروردین ۹۶ گزارش کرده است که طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش مطالبات معلمان سراسر کشور در بحث حقوق و عیدی کارکنان قراردادی، حقوق سربازمعلم‌ها و حق‌التدریس نیروهای آزاد که از مهر سال ۹۵ پرداخت نشده بود، در روزهای پایانی سال گذشته پرداخت شده اما اظهارات برخی معلمان در بعضی استان‌ها نشان می‌دهد که این حقوق معوقه هنوز به دست آن‌ها نرسیده است. یکی از این استان‌ها استان کرمان است.

طبق اعلام برخی معلمان حق‌التدریس استان کرمان، تا روز اول فروردین ۹۶ هیچ مبلغی به حساب آنان واریز نشده است. در میان این معلمان هستند کسانی که از مهر سال ۹۵ تا به امروز هیچ حقوقی دریافت نکرده‌اند.

منصور مجاوری، مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش درباره این موضوع گفته است: «طبق پیگیری‌ای که از استان کرمان انجام دادیم، لیست مربوطه دو روز قبل به بانک عامل ارائه شده است اما به دلیل تعطیلی، واریز به حساب معلمان صورت نگرفته که تا چند ساعت آینده {اول فروردین} این کار عملیاتی می‌شود.»

مجاوری گفته است که در تمام استان‌ها پرداخت مطالبات معلمان انجام شده و لیست‌های مربوط به بانک‌های عامل تحویل داده‌ شده‌اند و حتی تا ساعت دو بعدازظهر روز سی‌ام اسفند نیز کار واریز در برخی استان‌ها در حال انجام بوده است.

به گفته مدیرکل دفتر برنامه و بودجه وزارت آموزش و پرورش، اعتبار قابل قبولی از سوی دولت برای پرداخت مطالبات معلمان تأمین شده است که این اتفاق را می‌توان محصول پیگیری و اعتراض‌های صنفی گسترده معلمان سراسر کشور در سال ۹۵ دانست. اعتراض‌هایی که به روزهای پایانی اسفند ماه هم کشیده شد و تجمع سراسری صبح روز پنج‌شنبه ۱۹ اسفند ماه معلمان در نوع خود کم‌سابقه بود: تجمع معلمان در سراسر کشور:‌ جای معلم زندان نیست


در همین زمینه

۱۹ اسفند، نقطه عطفی در جنبش صنفی معلمان


یکی از موضوعاتی که از سوی معلمان پیگیری می‌شود، بحث پرداخت مطالبات حق‌التدریس نیروهای رسمی است که طبق اعلام آموزش و پرورش مطالبات مربوط به امتحات، انتخابات و حق‌التدریس نیروهای رسمی به بعد از تعطیلات موکول شده است.

Share